Česká para hokejová reprezentace převzala ocenění Rekordy handicapovaných hrdinů

Už popáté se pod záštitou Moravskoslezského kraje udělovaly ceny Rekordy handicapovaných hrdinů (RHH). Cílem tohoto vyznamenání je konkrétně oceňovat a přispívat netradičními formami k lepšímu informování veřejnosti o aktivitách lidí se zdravotním postižením i těch, kteří se jim věnují. Dnes si v aule Krajského úřadu Moravskoslezského kraje toto ocenění převzala i česká para hokejová reprezentace.

Za celý tým ocenění převzali trenér para hokejového národního týmu Jiří Bříza, asistent trenéra Jan Szturc, gólman Martin Kudela a útočník Václav Hečko. „Příběh národního týmu para hokeje je zajímavý a inspirující natolik, že byl porotou vybrán pro ocenění v projektu Rekordy handicapovaných hrdinů za rok 2021,“ řekl organizátor RHH Jiří Muladi. Para hokejisté porotu zaujali zejména svou bojovností a tím, že motivují ostatní handicapované v překonávání nejrůznějších překážek. Ukazují ale také, že i zdravotně znevýhodnění mohou sportovat nebo dokonce soutěžit a reprezentovat svou vlast na mezinárodních turnajích. „Ocenění si moc vážíme a hlavně doufáme, že vám dokážeme vaši důvěru vrátit opět na ledě, protože tam nám to jde prostě nejlépe,“ řekl za celý tým trenér Jiří Bříza.

Kromě pamětní desky a speciální publikace reprezentace převzala také odměnu 5000 Kč, celá tato částka putuje na transparentní účet a bude sloužit dalšímu rozvoji para hokeje u nás.

Para hokej přitom nebyl v rámci Rekordů handicapovaných hrdinů oceněn poprvé. Dva roky zpět porota ocenila také organizační tým Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2021, a to v rámci kategorie Projekty handicapu.

Foto/Text: Zuzana Glacová

Sdílejte

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Podpořte český
para hokej

I malá suma pomůže českým para hokejistům splnit si své sny.