Česká parahokejová reprezentace uzavře sezónu v Maďarsku

Závěr paralympijské sezóny bude patřit předávání parahokejových zkušeností. Česká a slovenská para hokejová reprezentace vyráží dnes společně do maďarského Székesfehérváru, kde odehraje na žádost tamního paralympijského výboru ve čtvrtek přátelské utkání. Česká reprezentace tak uzavře sezónu na ledě před letní přestávkou.

Do Maďarska vyráží česká reprezentace omlazena několika mladými nadějemi. Za slovenskou reprezentaci pak na přátelské utkání vyráží sedm hráčů. „Maďarští sportovci budou mít možnost sledovat elitní para hokej v plných obrátkách a možná to i osloví tamní handicapované atlety, aby tento sport vyzkoušeli. Jde nám o předání našich zkušeností a znalostí,“ řekl trenér české para hokejové reprezentace Jiří Bříza. Česká výprava sebou veze i troje dospělé a dvoje dětské sledge, které si budou moci ihned zájemci na ledě Székesfehérváru vyzkoušet. „Je to takový první kontakt s para hokejem v Maďarsku, něco jako bychom my v začátcích sledovali zápas USA a Kanady. Coby trenéři chceme předat do startu tamním hráčům a trenérům i své know-how, aby se seznámili podrobně s našim vybavením i hrou,“ dodal Bříza s tím, že by tito hráči pak mohli přijet také na další plánovaný mezinárodní rozvojový kemp do Ostravy, který se má uskutečnit na přelomu července a srpna. 

Reprezentační zkušenosti i pro další mladé české parahokejisty

Se zkušeným týmem české parahokejové reprezentace vyráží do Maďarska i tři mladí hráči. Nabírat zkušenosti budou Jakub Haas z Karlových Varů, Miroslav Zdražil ze Zlína a Lukáš Kapko ze Sparty, který už ale první zápasy v reprezentačním dresu na svém kontě má z loňského roku. Český tým po utkání vyráží zpět domů, kde čeká hráče i realizační tým oficiální ukončení sezóny v Hodoníně. „Chceme si ten rok projít, sednout si společně, na což jsme od paralympiády v podstatě neměli čas, probereme, co se povedlo a na čem je třeba zapracovat tak, abychom zase v květnu mohli začít plnohodnotně makat,“ řekl trenér Bříza

Přátelské utkání odehraje česká a slovenská para hokejová reprezentace ve čtvrtek 21. 4. 2022 od 10:30 na ledě hokejového klubu maďarského Székesfehérváru.

Text: Zuzana Glacová
Foto: Jan Malý

Sdílejte