Čeští para hokejisté ovládli švédský turnaj se skóre 18:2!

Reprezentační celek pod vedením trenéra Jiřího Břízy se může pochlubit parádní formou – na turnaji ve švédském Östersundu Češi vyhráli všechny své zápasy a s celkovým skóre 18:2 oslavili zasloužené první místo.

Město Östersund – tradiční hostitel zimních olympijských i paralympijských sportů – se mezi dny 14. až 19. ledna ujalo pořadatelství přípravného para hokejového turnaje. Za účasti reprezentačních týmů České republiky, Japonska a domácího Švédska šlo především o prověření schopností před blížícím se mistrovstvím světa, které se na přelomu dubna a května uskuteční v Ostravě. Při absenci čínského týmu, který se odhlásil těsně před turnajem, zvolili pořadatelé herní systém „každý s každým dvakrát“.

V prvním utkání – v pondělí 14. ledna – narazili čeští hráči na tým Švédska a byla z toho jednoznačná, ale i zasloužená výhra 5:0. Hattrickem se blýskl Zdeněk Krupička, jednou vstřelenou brankou se připomněli Zdeněk Hábl a Michal Geier. Zlomem utkání se stal průběh druhé třetiny, kdy Češi přidali na efektivitě a v krátkém časovém rozestupu zasadili Švédům několik zdrcujících úderů.

Následovalo úterní střetnutí s Japonskem, a i v tomto případě si naši reprezentanti připsali body za vítězství 3:0. Povedené utkání dirigovali střelci Kubeš, Geier a Novotný. Oproti prvnímu zápasu došlo u českého týmu k rošádě na pozici brankáře – Martin Kudela nahradil Michala Vápenku, a také on si připsal své první čisté konto na turnaji.

Po středečním volném dni, který svěřenci trenéra Břízy věnovali tréninku, přišlo na řadu další měření sil s domácím týmem. Švédi si brousili zuby na odvetu a doufali v příznivější výsledek, ale tyto úvahy český tým nekompromisně smetl ze stolu. Výhru 6:1 pro české národní barvy vystříleli Hábl s Krupičkou po dvou přesných zásazích a Kubeš s Geierem po jedné brance.

Poslední zápas na turnaji v Östersundu odehráli Češi v pátek opět proti Japonsku. Ve stejný den, kdy v Ostravě probíhala oficiální tisková konference k připravovanému MS v para hokeji, se naše reprezentace opět zaskvěla výborným výkonem a přesvědčivým výsledkem. Vítězstvím 4:1 a celkovým triumfem na šampionátu se skóre 18:2 potvrdili Češi skvělou formu. Tu budou chtít ještě vylepšit na nadcházejícím soustředění v Nymburku, které se uskuteční 28. až 30. ledna.

Výsledky ČR na turnaji v Östersundu:
ČR – Švédsko 5:0, branky: Krupička 3x, Hábl, Geier
ČR – Japonsko 3:0, branky: Geier, Kubeš, Novotný
ČR – Švédsko 6:1, branky: Krupička 2x, Hábl 2x, Geier, Kubeš
ČR – Japonsko 4:1, branky: Hábl 3x, Geier

Zdroj: www.paralympic.cz/2019/01/para-hokej-cesi-ovladli-turnaj-ve-svedsku/

[vcex_image_grid post_gallery=“true“ posts_per_page=“8″ lightbox_caption=“false“ img_width=“177″ img_height=“118″]

Sdílejte

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Podpořte český
para hokej

I malá suma pomůže českým para hokejistům splnit si své sny.