Je rozhodnuto! Ostrava bude hostit mistrovství v para hokeji 2019

Česká republika získala pořadatelství velké sportovní akce mezinárodního významu. Po deseti letech se na naše území vrací mistrovství světa v para hokeji. Osm nejlepší týmů světa se na přelomu dubna a května představí na ledě v Ostravě.

Vítkovická Ostravar Aréna přivítá na přelomu dubna a května 2019 nejlepší handicapované hokejisty planety. Šampionát proběhne od 27. dubna do 4. května a mimo domácího celku se v Ostravě představí reprezentační celky USA, Jižní Koreje, Norska, Itálie, Švédska, Japonska a také obhájci zlata Kanaďané.

Mezinárodní paralympijský výbor a místní organizační výbor od turnaje očekávají ještě kvalitnější souboje, než jaké proběhly na posledních paralympijských hrách v PyeongChangu letos v březnu. Zápas o zlato tehdy přinesl ohromně vyrovnaný souboj mezi USA a Kanadou, o zlaté medaili pro USA rozhodlo až prodloužení.

Předseda organizačního výboru Jiří Šindler k turnaji uvedl: „Opět po deseti letech budeme v Ostravě pořádat MS v para hokeji. Šampionát byl v roce 2009 velmi úspěšný a to je pro nás výzva. Chceme uspořádat špičkový turnaj nejen pro hráče, ale také pro diváky. Chceme v ČR zvýšit povědomí o para hokeji. Máme v plánu jak masivní mediální kampaň, tak také vzdělávací kampaň. Ve více jak 40 školách uspořádáme dny sportu handicapovaných. Tento projekt budeme pořádat ve spolupráci s dvěma místními univerzitami.“

Zdroj: Paralympic.cz

Sdílejte

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Podpořte český
para hokej

I malá suma pomůže českým para hokejistům splnit si své sny.

PARTNEŘI PROJEKTU