Para hokej v Rehabilitačním ústavu Hrabyně

Ani handicap není překážkou v aktivním sportu. To bylo hlavní poselství návštěvy Rehabilitačního ústavu Hrabyně. Tam vyrazili pořadatelé Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2019 společně s náborovým koordinátorem českého para hokeje Jiřím Krupičkou. 

„Jedná se o osvětu v rehabilitačních zařízeních. Snažím se klientům představit para hokej, že je to atraktivní, zajímavý sport. Aby si lidé, kteří se potýkají se zdravotními problémy, handicapem uvědomili, že mohou plnohodnotně žít, sportovat a třeba i reprezentovat Česko na mezinárodní úrovni,“ řekl koordinátor českého para hokeje Jiří Krupička. Ten v rámci besedy odpovídal na celou řadu dotazů klientů. Zajímali se hlavně o náročnost tohoto sportu, potřebné vybavení pro para hokej i tuzemskou para hokejovou ligu. „Samotného mě zájem a nadšení klientů překvapilo. Ihned si zkoušeli připravené sledge, dokonce si vyměnili pár přihrávek,“ dodal Jiří Krupička. „Klienti zaregistrovali, že tento týden začíná v Ostravě mistrovství světa v para hokeji. Samozřejmě jsme připraveni i na návštěvu handicapovaných fanoušků. Pro ty máme dostatek míst s pohodlným výhledem na hrací plochu.“ řekla za organizační tým mluvčí MS Zuzana Glacová.

Pořadatelé MS v para hokeji nabídli klinetum Rehabilitačnímu ústavu Hrabyně také možnost navštívit šampionát a fandit tak některému z elitních světových týmů.

Veškeré zázemí Ostravar Arény je připraveno na návštěvu handicapovaných fanoušků, kterým nabízí speciální bezbariérové tribuny. Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2019 startuje už 27. dubna 2019.

[vcex_image_grid post_gallery=“true“ posts_per_page=“8″ lightbox_caption=“false“ img_width=“177″ img_height=“118″]

Text/foto: Zuzana Glacová

Sdílejte

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Podpořte český
para hokej

I malá suma pomůže českým para hokejistům splnit si své sny.

PARTNEŘI PROJEKTU