Sharks udělali první výrazný krok k zisku titulu, když rozdrtili Mustangy. Olomouc je zase blíže třetímu místu. V play-down si výhru pojistil Zlín, který zvládl oba víkendové zápasy.
Vysoká výhra Sharks na začátek finále
Sharks začali finálovou sérii na ledě Mustangů. Poměrně daleká cesta však začátek zápasu ze strany Karlových Varů nepoznamenala. Hned ve třetí minutě totiž hosté poprvé udeřili zásluhou Filipa Veselého. Na jeho branku zanedlouho navázal i Michal Geier a na konci sedmé minuty také Karel Wágner.
Do druhého dějství zápasu už šli hosté s pohodlným náskokem, který však dokázali ještě výrazně vylepšit. Čtyři branky v této části hry vstřelil Radek Zelinka, jednu pak přidal opět Filip Veselý.
Ve třetí třetině se už zápas spíše dohrával, i tak však Sharks přidali ještě jednu branku. Na konečných 9:0 uzavřel skóre Lukáš Michalčín. Karlovy Vary si tak domů vezou mečbol ve finálové sérii.
Branky a nahrávky: 3. Veselý (Zelinka, Geier), 4. Geier (Veselý), 7. Wágner (Zelinka, Geier), 19. Zelinka (Geier, Michalčín), 19. Veselý, 21. Zelinka (Wágner, Veselý), 24. Zelinka (Wágner, Karafiát), 27. Zelinka (Veselý, Geier), 40. Michalčín (Veselý, Zelinka)
SHK Mustangové AUTO IN: L. Uhlemann — P. Doležal, P. Kubeš — L. Kapko, L. Kořínek, B. Hering, V. Buhr, M. Michalec, M. Tereska, M. Novotný, P. Kolek
SKV Sharks Karlovy Vary: P. Sedláček (B. Mach) — J. Haas, R. Zelinka, K. Wágner — L. Karafiát, M. Geier, V. Kovářík, F. Veselý, J. Jeřábek, J. Berger, L. Michalčín
SHK Mustangové AUTO IN 0:9 SKV Sharks Karlovy Vary
Olomouc si zastřílela proti Havířovu
Hanáci se prosadili dvakrát za pouhých 37 vteřin hry, a to díky trefám Radka Jedličky a Davida Buriánka. V kanonádě pokračovali i v dalším průběhu prvního dějství a do listiny střelců se zapsali ještě Miloš Večerek, Luděk Praus a Martin Novák.
Patnáct sekund z prostřední periody stačilo Davidu Buriánkovi na druhý zářez a po chvíli se k dvougólovým střelcům přidali také Miloš Večerek, Radek Jedlička a Martin Novák. David Buriánek s Milošem Večerkem navíc ještě v prostřední čtvrthodině zkompletovali hattrick.
S vysokým vedením 11:0 hrála Olomouc v poslední třetině sebejistě a šla jasně za vítězstvím. Na konečných 12:0 pro Hanáky upravil necelé dvě minuty před sirénou Radim Mikuš.
Branky a nahrávky: 1. Jedlička (Mikuš), 1. Buriánek (Večerek), 6. Večerek (Mikuš, Buriánek), 7. Praus (Žižlavský), 9. Novák (Žižlavský), 16. Buriánek (Žižlavský, Večerek), 18. Večerek, 24. Jedlička (Večerek), 26. Buriánek (Jedlička), 26. Novák (Rozkopal, Mikuš), 29. Večerek (Jedlička, Novák), 44. Mikuš (Večerek, Praus)
SOHO Olomoučtí Kohouti: J. Matoušek — M. Kardoš, R. Jedlička — R. Mikuš, M. Večerek, M. Švrček, D. Buriánek, L. Praus, T. Rozkopal, M. Žižlavský, M. Novák
Parahokej Havířov z.s.: I. Loska (E. Lepáček) — R. Staněk, A. Bakke, P. Kudrna — J. Forgo, T. Mlčák, L. Prostředník, M. Rábik, I. Kuhli-Lauenstein, L. Sobotková, M. Stiborský, S. Kalegaris, O. Oiseth, M. Zikmund
SOHO Olomoučtí Kohouti 12:0 Parahokej Havířov z.s.
Sparta se proti Zlínu rozstřílela příliš pozdě
Domácí rozjeli utkání aktivněji a hned první vážnější situaci musel brankář Vápenka řešit ve 4. minutě, kdy zlikvidoval ránu Turice ze slotu. Po chvíli měl i kus štěstí, a to když Julina orazítkoval jen brankovou konstrukci, jenže Zlín se přeci jen radoval z prvního gólu. Hábl našel zpoza branky volného Mariana Ligdu, jenž otevřel skóre.
Pouhých dvanáct sekund z druhé periody stačilo k tomu, aby přidal Marian Ligda v přečíslení svůj druhý zásah. O dalších dvanáct sekund později se Valaši radovali potřetí, když se po povedené kličce prosadil Zdeněk Hábl. Stejný hráč se po sedmi minutách radoval i po trefě ze samostatného úniku a čtvrtý zásah prostřední čtvrthodiny obstaral Dávid Korman.
Sparta snížila s velkou dávkou štěstí na začátku posledního dějství, kdy se po teči obránce radoval Sebastian Bečvář. Na odpověď Dávida Kormana navíc z úniku okamžitě odpověděl Alex Ohar a stejný hráč se po chvíli radoval znovu, když výstavní ranou pod víko nedal domácímu brankáři šanci. Na vítězi utkání to však nic nezměnilo, Zlínští slaví výhru 6:3.
Branky a nahrávky: 13. Ligda (Hábl, Julina), 16. Ligda (Julina), 16. Hábl (Turic, Julina), 23. Hábl (Korman), 24. Korman (Hábl), 33. Korman (Julina) – 31. Bečvář, 34. Ohar, 38. Ohar
SHK LAPP Zlín: Pastucha (Molek) – Julina, Fojtík, Ferenčík, Hábl – Stodůlka, Máca, Zdražil, Turic, Ligda (C), Panák, Zubek, Šafařík, Korman
HC Sparta Praha Sledge: Vápenka – J. Krupička, Frolík, Zapletal, Raul (A) – Reimann, Pátek, Bussmann, Bečvář, Ohar (C), Špringlová, Ondrák, Z. Krupička (A)
SHK LAPP Zlín 6:3 HC Sparta Praha Sledge
Zlín se s fanoušky rozloučil výhrou a ovládl skupinu play out
První třetina začala opatrně, postupem času ale přeci jen přebírali iniciativu domácí borci. Jako první hrozil ostrou ranou elitní obránce Hábl, to brankář Staněk ještě zasáhl. V 11. minutě jej ale parťáci nechali na holičkách, když se na něj řítili hned tři soupeři a na to už maskovaný muž v bílém dresu nedokázal reagovat. Hábl předložil před prázdnou branku Dávidu Kormanovi a ten otevřel skóre dnešního duelu. A za malou chvíli bylo ještě veseleji, to, když šťastného odrazu od zadního mantinelu využil Miroslav Zdražil – 2:0, SHK šlo rázem do trháku. Ve třinácté minutě mohl opět zvýšil Ligda, jeho i dorážejícího Mácu ale brankář Tomáš Staněk famózně vychytal. V posledních vteřinách úvodní patnáctiminutovky mohl skórovat ještě Zdeněk Hábl, který ale v samostatném úniku gólmana soupeře nerozhýbal. Ze šancí Flamingos zmiňme snad jen Bařákovu jedovku z mezikruží, dobře se jevil také rychlík Václav Hečko.
Druhá třetina byla zvláštní tím, že co do aktivity hru naprosto ovládal Zlín, který ale na góly prohrál. Spousta domácích ran letěla pouze do bloků, případě vše zachránil jistý Staněk. Naopak na druhé straně stačil jediný výpad. Hečko posunul na Jána Pucheina a ten v čase 26:12 ze středu hřiště snížil. O minutu a půl později pálil pro změnu– opět po Hečkově akci – Handl, který trefil tyčku. CCM Arénou to jen nervózně zahučelo.
Vyrovnání se hosté dočkali ve třetí třetině. A postaral se o to Daniel Bařák, jeho ostrá rána letěla přímo nad lapačku Miroslava Pastuchy – 2:2. Závěr pro sebe nakonec přeci jen urvali zlínští… Nejprve tedy Hábl s Ligdou v úniku dva na nikoho nedali, jen o chvíli později si ale Zdeněk Hábl vyjel z rohu a nechytatelnou ranou trefil přímo do víka – 3:2. Domácí trenér Tomáš Sedláček si prozíravě vzal oddechový čas, aby své svěřence uklidnil. A to se také podařilo, Flamingos už se v závěrečných minutách do žádného tlsku nedostali, naopak za Zlín mohl před brankou rozhodnout Fojtík. Mrzet jej to nemuselo, jeho tým i tak vyhrál a triumfem 3:2 si dopředu zajistil výhru ve skupině play out.
Branky a nahrávky: 11. Korman (Hábl, Turic), 12. Zdražil (Korman, Hábl), 40. Hábl (Julina) – 27. Puchein (Hečko), 35. Bařák (Varga, Hečko)
SHK LAPP Zlín: Pastucha (Molek) – Julina, Fojtík, Mach, Ferenčík, Hábl – Stodůlka, Máca, Zdražil, Turic, Ligda, Panák, Zubek, Šafařík, Korman
Trenér: Tomáš Sedláček
Flamingos Ostrava: Staněk (M. Kudela) – Smolka, V. Kudela, Handl, Vrubel – Palát, Varga, Židlická, Puchein, Bařák, Němec, Hečko
Trenér: Jan Szturc
SHK LAPP Zlín 3:2 Flamingos Ostrava
Text: Filip Prokeš
Foto: Archív SKV Sharks Karlovy Vary