Rusové zahájili ostravský turnaj čtyřgólovou výhrou

První z pěti vzájemný duelů mají za sebou para hokejisté české a ruské para hokejové reprezentace v rámci série mezistátních utkání Internetional Para Hockey Cup. Rusko přijelo do Ostravy ve velmi silné sestavě, s celkem třinácti hráči na soupisce, kteří letos získali na mistrovství světa bronzové medaile. A svou dominanci na ledě potvrdili proti českým para hokejistům i dnes. Z Ostravy mají první triumf 4:0.

První třetina vypadala pro domácí para hokejisty velmi nadějně. Českou bránu hlídal kouzelník Martin Kudela. Rusové do utkání vstoupili velmi opatrně, a tak první zahrozili z překvapivé akce právě Češi, když na ruskou bránu vyrazil po třech minutách hry Václav Hečko. Bránu Iartseva ale neohrozil. Více zákroků si ale v domácí bráně rozhodně připisoval postupně Martin Kudela. Vykryl všechny jedovaté střely Terenteva, Rychkova i minutu do konce prví třetiny další střelu Shikhova. Zásluhou českého gólmana vyrazily oba týmy po první třetině do kabin za stavu 0:0.

Českou bránu hájil kouzelník Martin Kudela

Druhá třetina začala už mnohem svižněji. Hned po minutě a 48 vteřinách musel lovit Kudela gól ze své brány, a to po skvělé akci Kuzminykha, který vyhrál u mantinelu souboj s Kubešem, poslal puk na Barykina a ten se nemýlil 0:1. Další gól následoval, když Petrov vyšachoval postupně celou českou obranu, několikrát si prohodil pod sebou puk a krásně ho nahodil před bránu Kuzminykhovi – 0:2. První peprnější akce Čechů přišla až v polovině utkání v podání Václava Hečka, který vyslal na Iartseva polopřihrávku na Filipa Veselého, k tomu se ale už puk nedostal. Následovala střela Kubeše, který ale bránu ruského gólmana přestřelil. A nastala opět chvíle českého gólmana, když se na něj řítil v pětadvacáté minutě zapomenutý Terentev. Ten si ale na Kudelovi opět vylámal hroty své hokejky. Ani tentokrát Martina Kudelu nepřekonal. Nicméně následně přišly dva slepené góly hostujících Rusů, kteří po gólech mladého útočníka Mikhaila Voronchinkhina v 27. minutě vedli už 4:0. Čeští para hokejisté pak dohrávali druhou třetinu v přesilovce, kterou ale nedokázali využít.

Třetí třetina začala v rytmu nahoru a dolů. Proti Terentevovi zakročil Kudela, dopředu pak vyrazil Miroslav Novotný. Ani krásná akce Filipa Veselého, který si obehrál ruského útočníka, ale neznamenala změnu skóre. První vzájemný duel tak skončil 0:4, ale ukázalo se, že čeští para hokejisté mají v týmu nadějné, mladé hráče, kteří se ani těch nejsilnějších světových soupeřů nezaleknou.

Další utkání Rusko vs. Česko startuje v RT Torax Areně opět zítra v 17:00. Přijďte podpořit domácí para hokejisty v poslední přípravě před paralympiádou v Pekingu. Vstupenky na International Para Hockey Cup jsou stále v prodeji!

Tento projekt je spolufinancován městským obvodem Poruba.

CZE vs. RUS 0:4 (0:0 – 0:4 – 0:0)
Barykin (16:48), Kuzminykhov (17:48), Voronchinkhin 27:12, Voronchinkhin (27:45)

Rozhodčí: Rapák, Hus, Mariánus