Češi vrací úder! Čínu porazili 4:1 a z Kanady vezou opět bronz!

Doba bronzová českého parahokeje pokračuje. V základní části kanadského turnaje Para Hockey Cup 2023 sice Čína porazila Česko 4:1, stejným výsledkem ale Češi provedli odvetu v boji o bronz. O gólovou nadílku se postarali Doležal, Zelinka, Palát a Žižlavský. Druhý rok za sebou česká parahokejová reprezentace veze z elitního turnaje pro čtyři nejlepší týmy světa bronzovou medaili a prodlužuje tak sérii třetích míst na světových turnajích.

„Dnešní zápas super, tím, že jsme vyhráli. Hlavně si toho cením, protože tím, jak probíhal turnaj, tak si toho vítězství opravdu velmi cením. Do každého zápasu bychom měli nastupovat s čistou hlavou. I když se turnaj nedaří, tak může ten zápas dopadnout dobře, když hrajeme tak, jak máme a plníme si každý svou roli v týmu.”
Pavel Doležal – obránce české parahokejové reprezentace

„Zápas jsme zvládli, vyhráli jsme 4:1, jsem za to rád. Vzchopili jsme se na poslední, nejdůležitější utkání, kluci odvedli dobrý výkon a odměnou nám jsou ty medaile. Od začátku jsme měli dobrý pohyb a napadání, z toho padly dva góly, pak padly další dva, ale hráli jsme dobře po celý zbytek zápasu.”
Radek Zelinka – kapitán české parahokejové reprezentace

„My jsme se snažili kluky podpořit, ať do sebe před zápasem s Čínou dostanou trochu sebevědomí a podařilo se nám urvat ten poslední zápas. Do turnaje jsme vstoupili dobře do zápasu s Amerikou. Tam jsme neměli žádné očekávání, věděli jsme, že můžeme maximálně překvapit a hráli jsme uvolněně. Bohužel potom s Kanadou jsme cítili v první třetině, že na ně máme a to nás dostalo pod tlak, protože jsme cítili, že na ně máme a to nás svázalo. Od druhé třetiny s Kanadou se nám nedařilo hrát tak, jak jsme si přáli, nedokázali jsme si ani nahrát a ta naše rozhodnutí byla horší. S Čínou to akorát navázalo na dvě třetiny s Kanadou. Ta nervozita naše nás stála ten celý zápas. Opět do zápasu s Amerikou jsme vstoupili realisticky, chtěli jsme se v tom zápase zase něčemu naučit. Dali jsme klukům do každé třetiny nějaký úkol tak, ať si zvedneme sebevědomí v těch menších věcech. Dnes naštěstí to Dolek prolomil menším gólem, ale bylo vidět, jak to z nás spadlo a kluci pak už hráli daleko uvolněněji. Musíme zapracovat na té psychické stránce hráčů.”