Češi prohráli s Kanadou 1:5 a v semifinále se potkají s Američany

Česká parahokejová reprezentace dokázala v posledním utkání základní částí MS v parahokeji Calgary 2024 držet krok s domácí Kanadou jen v první třetině. Na listinu střelců se zapsal pouze Filip Veselý, který provětral dělovou ránou šibenici brány Kingsmilla. Pak už ale úřadovali jen Kanaďané. Za Kudelova záda dokázal dostat puk dvakrát McGregor, dvakrát Dunn a Hickey. Češi tak po nadějném úvodu utkání nezvládli další dvě třetiny zápasu, i přes kanadskou neukázněnost a četná vyloučení, prohráli s domácími parahokejisty 1:5 a v sobotním semifinále se utkají s týmem USA.

„Bohužel to nevyšlo, druhou třetinu jsme dostali dva rychlé góly, a to nás asi zlomilo. S Američany to bude hodně těžký zápas, jsou favoriti hodně dlouho, jak se na to připravit, nevím. Musíme hlavně proměňovat šance.“