Základní část kanadského turnaje bez bodu, Čína porazila Česko 4:1

Bez bodu a s jediným vstřeleným gólem prošla česká parahokejová reprezentace základní částí kanadského turnaje Para Hockey Cup 2023. V posledním utkání Češi nestačili na Čínu a prohráli 1:4. Výsledek korigoval čestným gólem deset vteřin před koncem zápasu benjamínek české reprezentace šestnáctiletý Lukáš Kapko. V semifinále se Češi utkají opět s Američany. Kompletní výsledky nabízí Hockey Canada.

„Byl to super boj, bohužel jsme ho nedokázali dotáhnout do vítězného konce, což nás mrzí, ale doufáme, že to Číně vrátíme ještě. Oni jsou strašně rychlí, to nám dělalo největší problémy. Můj gól byl takový hořkosladký, protože jsme prohráli, chtěli jsme vyhrát, abychom měli lepší postavení do semifinále. Gól je gól, těší mě to, ale měl bych větší radost z výhry.”
Lukáš Kapko – útočník české parahokejové reprezentace

„Nevěřili jsme si na puku, ani v útočném pásmu. Byly tam jen záblesky, měli jsme jen dvacet střel a z toho jediný gól, je to bída. Kompletní koncovku a celkově zakončení musíme fakt zlepšit. Dát jeden gól je slabé.”
Zdeněk Hábl – útočník české parahokejové reprezentace

„První dvě třetiny jsme neměli moc puk na hokejkách, puk nám odskakoval, nedávali jsme si přesné nahrávky, což nám dost ublížilo ve hře a flow celé hry. Pak i nedoraz při napadání taky nebyl úplně optimální. Do třetí třetiny jsme vstoupili lépe, byli jsme důraznější, bohužel jsem se nedostali do gólových šancí. Lukáš Kapko si ten gól dnes zasloužil, protože hrál velmi dobrý zápas. Po šestnáctiletém hráči nemůžeme chtít, aby rozhodoval zápasy, nicméně plnil všechny úkoly, které jsme mu dali a ten gól si vybojoval.”
Jakub Novotný – trenér české parahokejové reprezentace

Share