Bojovník Kvoch odmítl nemocnici a vrátil se na led

Byl to jeden z mnoha silných příběhů pátečního semifinále. Čeští para hokejisté vzdorovali superfavoritovi z USA v boji o finále se vším nasazením. Bojovali srdcem. Což nejvíce dokládal případ Tomáše Kvocha, který dohrával i po těžkém střetu se soupeřem.

Dá se říct, že bouřící vyprodaná OSTRAVAR ARÉNA ztichla, když na ledě zvedali obránce české reprezentace Tomáše Kvocha na nosítka. Český zadák pár chvil před tím inkasoval hodně tvrdou ránu po odehrání puku od kanonýra večera (5+0) Jacka Wallace.

Krev v obličeji a asistence lékařů dala tušit, že utkání, ve kterém sváděli Češi statečný boj se superfavorizovaným mužstvem, už jeden z nejzkušenějších hráčů domácího výběru nedohraje.

K překvapení všech se ale Tomáš Kvoch vrátil na střídačku na třetí třetinu. A nejen tam. Vrátil se i do zápasu, který nakonec dohrál.

„Na ošetřovně mi řekli, že mi sešijí tržnou ránu u obočí a pak mě odvezou do nemocnice na další vyšetření. Já na to řekl doktorovi, ať na to okamžitě zapomene, že tenhle zápas dohraju,“ vyprávěl po utkání zcela klidně Tomáš Kvoch.

„Prostě jsem mu řekl, ať mi to zašije a že se vracím na led, že jdu hrát. Vždyť tam kolem ledu byla plná hala lidí a pro tyhle lidi hokej přece hrajeme. Kvůli těm lidem a kvůli týmu jsem nemohl nejít hrát,“ připomenul zkušený český para hokejista.

Češi boj s favorizovaným soupeřem, i přes fakt, že vedli a že jako dosud jediný tým také USA vstřelili dva góly, nakonec prohráli. V sobotu je čeká zápas o bronz. O něm má Kvoch už dávno jasno. „Jdeme si pro tu placku. Už jen kvůli těm lidem na tribunách. Přece ji nenecháme na ledě!“

Sdílejte