MS 2009

Mistrovství světa OSTRAVA 2009, tehdy ještě ve sledge hokeji, bylo prvním historickým momentem, kdy se na území ČR představily nejlepší týmy světového hokeje sportovců s tělesným postižením. V květnu 2009 se tak na zimním stadiónu SAREZA představily celky USA, Kanady, Norska, Itálie, Německa, Koreje, Japonska a samozřejmě České Republiky. Národní tým se zároveň na domácí půdě, pod vedením kouče Tomáše Zelenky, poprvé v historii kvalifikoval na paralympijské hry. Tento emotivní moment byl doprovázen téměř vyprodanou arénou a skvělou atmosférou.

Ostrava si tak už deset let drží prvenství v návštěvnostech mistrovství světa v para hokeji. Nezapomenutelná atmosféra MS OSTRAVA 2009, ostravské publikum a zázemí, umožnilo po deseti letech dovézt světový para hokej opět do Ostravy.

MS OSTRAVA 2019 bude opět oslavou tohoto oblíbeného a dynamicky se rozvíjejícího paralympijského sportu, skvělou příležitostí shlédnout „borce na ledě“, kteří našli cestu právě ve svém handicapu a dnes hrdě reprezentují svůj národ.

Sdílejte