Česká para hokejová repre si dala v Ostravě do těla

CrossFit i nabušený trénink na ledě. Česká para hokejová reprezentace trénovala v rámci příprav na blížící se mistrovství světa dva dny v Ostravě. Na ledě opět kluky podpořili i bývalí hokejoví reprezentanti – David Moravec, Martin Prusek a Rostislav Klesla. I oni se ale pěkně na ledě zapotili. 

Speciální trénink absolvovala česká para hokejová reprezentace v Colliery CrossFit Ostrava. „My jsme CrossFit jako takový v přípravě nezakomponovali, protože je pro nás nejcennější v této chvíli hlavně příprava na ledě. Tohle je ale skvělé seznámení pro kluky s jinou formou posilování, podporu pro kondici a v budoucnu budeme chtít hlavně v letní přípravě tohle zařadit,“ řekl kouč české para hokejové reprezentace Jiří Bříza. „Vytvořili jsme speciální trénink, který byl vhodný jak pro sedící, tak stojící hráče. Využili jsme švihadla i veslovací trenažéry a musím říct, že jde vidět, že kluci si nic neodpustí. Jeli naplno. Ta dlouhodobější příprava je na nich znát. Po fyzické stránce jsou na tom hodně dobře.“ Dodal trenér Colliery CrossFit Ostrava Johan Pavlík.

Ani na ledě česká para hokejová reprezentace nezažila tak úplně běžný trénink. Brusle si totiž nazul třeba David Moravec nebo Rostislav Klesla i bývalý brankář Martin Prusek. Ani jeden z hráčů si pak nedal nic zadarmo. Svižné tréninkové tempo bylo už po pár minutách znát nejen na bývalých hráčích, ale i para hokejové reprezentaci. „Ti kluci maj neuvěřitelnou rychlost. To je fakt šílené, co oni rukama dokážou. Musím říct, že jsem se s para hokejem setkal poprvé a byl jsem překvapený, jak dynamicky kluci hrajou,“ neskrýval svůj údiv Rostislav Klesla. „My si tady s brankářem repre řekli, jak to dělají oni, v podstatě se ty jejich zákroky až tak moc neliší od těch našich, bylo to hodně zajímavé,“ dodal pak současný trenér hokejových gólmanů Martin Prusek.

Už před deseti lety, kdy se v Ostravě konalo poprvé mistrovství světa ve sledge hokeji, se s některými současnými hráči reprezentace setkal také David Moravec. Ten ani letos u mistrovství světa nebude chybět. „Já jsem rád, že jsme se zase potkali. Para hokej samozřejmě letmo sleduju a doufám, že českou reprezentaci přijde podpořit hodně fanoušků. Sám nevím, jak na tom je světová para hokejová špička, ale snad to klukům na domácí půdě cinkne,“ neskrýval naděje v medailové pozice české reprezentace David Moravec. „Nás to vždycky nakopne, když si s námi kluci zahrajou. Ta příprava je pestrá a zajímavá,“ reagoval na společný trénink český para hokejový obránce Zdeněk Hábl.

V rámci přípravy na Slovensku se česká para hokejová reprezentace střetne v přátelském utkání s týmy Německa a Slovenska.

Už brzy na našem YouTube Para Ostrava 2019 nové video z obou tréninků! Sledujte i sociální sítě @paraostrava2019

Foto/text: Zuzana Glacová

[vcex_image_grid post_gallery=“true“ columns=“5″ posts_per_page=“10″ pagination=“false“ img_size=“medium“ columns_responsive_settings=“tl:5|tp:5|pl:2|pp:2″]

Sdílejte