Česká para hokejová reprezentace na vrcholu Ostravy

Mezi tvrdým tréninkem na ledě a v posilovně, vyrazila česká para hokejová reprezentace také na Bolt Tower v Dolní oblasti Vítkovic. Hráči i realizační tým si prohlédli v rámci soustředění v Ostravě národní kulturní památku. Díky tomu, že je výstup na Bolt Tower bezbariérový, si jedinečný výhled na Ostravu i Beskydy mohli užít všichni hráči.

„Program máme opravdu velmi nabitý a je příjemné, byť v nějaké zrychlené formě, vyrazit i za kulturou a trochu se po Ostravě podívat,” řekl trenér české para hokejové reprezentace Jiří Bříza. „Bolt Tower je skoro v 80 metrech na bývalé vysoké peci číslo 1. Jsme rádi, že i tato památka je přístupná všem a že jsme tady mohli přivítat i naše para hokejisty. Celé Dolní Vítkovice se už teď na mistrovství světa těší. Jsme připraveni na návštěvníky, kteří si budou chtít třeba zpestřit program mezi hracími dny. My samozřejmě budeme fandit hlavně českému týmu,” dodal Jakub Švrček, ředitel Světa techniky, DOV.

Česká para hokejová reprezentace se nyní seznamuje i se zázemím Ostravar Arény, kde odstartuje Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2019 už za tři týdny. „Trénujeme teď v Ostravě tři dny a je to pro hráče důležité. Každá hala je jiná. Podmínky se všude liší, ale tady organizátoři odvádějí skvělou práci a už teď vidím, že zázemí bude pro všechny para hokejové týmy velmi kvalitní. Už se na mistrovství těšíme,” řekl Jiří Bříza.

Jednotlivé národní týmy do Ostravy přijedou 24. a 25. dubna. Program mistrovství pak odstartuje prvním hracím dnem už v devět hodin ráno 27. dubna 2019.

Text: Zuzana Glacová

Sdílejte