Mistrovství světa v para hokeji přepisuje historii

Vyprodáno!!!

Absolutní rekord byl zlomen! Úterní utkání české para hokejové reprezentace s týmem Itálie sledovalo v Ostravar Aréně 8462 diváků!!! „Na začátku mistrovství to byla jen smělá očekávání. Sny. Dlouhé měsíce jsme plánovali, jak vůbec motivovat lidi k tomu, aby chtěli přijít na turnaj pro handicapované sportovce. Dnes jsme se skvělými fanoušky napsali novou historii,“ řekl s neskrývaným dojetím předseda organizačního týmu Mistrovství světa v para hokeji Jiří Šindler.

Zápas Česko X Itálie se objevil v živých vstupech také během utkání NHL. Hráče i publikum ocenili na sociálnách sítích například Jakub Voráček, Kevin Rempel, Patrik Eliáš, ale i Mezinárodní paralympijský výbor. Celosvětově sledovali v online přenosech dění v Ostravě se zatajeným dechem i mezinárodní sportovní komentátoři. Ostrava se zapsala na světovou mapu sportovních akcí.

World para ice hockey championship match between Italy and Czech Republic in Ostrava, Czech Republic, 30 April 2019.

Davy fanoušků a skvělý výkon české para hokejové reprezentace nadchnul i ambasadora mistrovství Dominika Haška. „Je neuvěřitelné, co naše reprezentace dokázala. Výkony kluků obdivuju a musím říct, že to, co se podařilo organizátorům šampionátu … klobouk dolů,“ řekl Dominik Hašek. Své nadšení neskrýval ani trenér mistrů české hokejové extraligy z Třince – Václav Varaďa. „Řadu let se znám s Jirkou Břízou, trenérem naší para hokejové reprezentace. Para hokej vidím na vlastní oči ale poprvé. Pro mě to nejsou para sportovci, ale neskuteční profíci. Tohle je naprosto nepopsatelná atmosféra.“ poznamenal Václav Varaďa.

Svůj program pak na poslední chvíli upravil i prezident Českého hokeje Tomáš Král a přijel do Ostravy. Po zápase pak předal i cenu pro nejlepšího hráče zápasu kapitánovi Michalu Geierovi. „I prezident si musí teď kleknout, aby náležitě ocenil výkon Michala Geiera a symbolicky také výkon celého českého týmu,“ komentoval trefně Robert Záruba.

Goalkeeper Vapenka Michal of Czech Republic in action during world para ice hockey championship match between Italy and Czech in Ostrava, Czech Republic, 30 April 2019.

Okamžitě po zápase zasedl organizační štáb mistrovství, aby mohl případně do dalších utkání navýšit kapacitu haly.

Ostrava se stala svědkem naprosto neuvěřitelného výkonu para hokejistů, ale i fanoušků, kteří opět vytvořili atmosféru, kterou Čechům závidí v těchto dnech zřejmě celý sportovní svět.

[vcex_image_grid post_gallery=“true“ posts_per_page=“8″ lightbox_caption=“false“ img_width=“177″ img_height=“118″]

Sdílejte