O kapku lepší parahokej

V roce 2024 míří projekt O Kapku lepší hokej do svého 5. ročníku. I letos se přitom do oranžové oblečou také parahokejisté. Hráči, kteří sami moc dobře vědí, jaké je to prát se s těžkou nemocí nebo úrazem a jak finančně náročná je léčba a návrat do běžného života. Od začátku projektu O Kapku lepší hokej dokázali hokejisté a fanoušci vybrat přes tři miliony korun, které směřovaly primárně na podporu dětí s poruchami krvetvorby. A pomáhat jim budou v rámci třech duelů také hráči, fanoušci a kluby České parahokejové ligy.

Konkrétně bude O Kapku lepší hokej, respektive parahokej v rámci semifinálového zápasu SKV Sharks Karlovy Vary s týmem SOHO Olomoučtí Kohouti, v duelu o umístění mezi Spartou a Zlínem i v souboji Flamingos Ostrava s celkem Motor Sledge České Budějovice. Jak konkrétně se budou moci zapojit fanoušci najdete na webových stránkách a sociálních sítích jednotlivých klubů.

Proč je O Kapku lepší hokej oranžový?

Stužka symbolizuje každoroční světový Den boje proti rakovině, který připadá na 4. února. Oranžová barva je charakteristická pro boj s poruchou krvetvorby. Právě proto se hokejové hnutí zahaluje do oranžové barvy.

Jak se můžete zapojit a pomoci?

První možností je zaslat příspěvek pomocí DMS v následujícím tvaru na telefonní číslo 87 777: 

DMS KAPKANADEJE 60
DMS KAPKANADEJE 90
DMS KAPKANADEJE 190

CENA DMS JE 60, 90 NEBO 190 KČ, NADAČNÍ FOND KAPKA NADĚJE OBDRŽÍ 59, 89 NEBO 189 KČ.VÍCE NA WWW. DARCOVSKASMS.CZ. SLUŽBU DMS PROVOZUJE FÓRUM DÁRCŮ.

Přispět přes QR kód pomocí vašeho mobilního bankovnictví:

Přispět na vybraných stadionech do kasičky O Kapku lepší hokej. Na webu NF Kapky naděje najdete také číslo účtu, nebo si budete moci zakoupit oranžovou stužku online. Chystá se AUKCE speciálních dresů (31. 1. – 20. 2. 2024), ve kterých budou hrát hokejisté v Tipsport extralize i Chance lize, týmy věnují do aukce také několik hokejek významných hráčů. K zakoupení bude i speciální série kartiček Tipsport extraligy.

Patrik Luska: Patron O Kapku lepšího hokeje 2024

Třináctiletý Patrik byl odmalička sportovně nadaným dítětem. Na brusle se poprvé postavil v pěti letech v kurzech bruslení, ale o pár týdnů později už si jej vyhlédl první hokejový klub. Vždy pokukoval po bráně, takže nebylo překvapením, když si poprvé oblékl brankářskou výstroj a postavil se mezi tři tyče. Jeho domácím týmem se stal Hradec Králové, ale na chvíli oblékl také dres Jičína. V jednu dobu však začal být Patrik hodně unavený, ze školy dokonce přinesl poznámku, že usnul při vyučování. Po návštěvě praktické lékařky a kontrolních odběrech krve ještě nastoupil k utkání, ale byl po něm hodně unavený a měl horečku. S rodiči tak odjel do nemocnice, kde se o den později dozvěděli výsledek krevních testů – Akutní lymfoblastická leukémie. Jejich život se tak během vteřiny změnil. Led a mantinely musel Patrik vyměnit za čtyři stěny nemocničního pokoje. Při léčbě, která začala okamžitě, mu moc pomáhaly vzkazy od spoluhráčů i brankářů z celého světa. Po prvním měsíci chemoterapie přišla první komplikace – kámen v ledvině. Následně musel Patrik zvládnout ještě zánět slepého střeva, další trable s ledvinami a při 4. protokolu chemoterapie také afty, kvůli kterým měl do krve popraskaný krk i ústa. S podporou rodiny poté čelil dalším ledvinovým kamenům, křečovému záchvatu s bezvědomím a nakonec dostal covid, kvůli kterému si pár týdnů pobyl na JIP. Léčbu ukončil po 295 dnech. Nyní začíná chodit do školy a začleňovat se do běžného života.

Co se koupí za vybrané peníze?

V roce 2024 se společně s NF Kapka naděje zaměříme na zakoupení nejmodernějšího analytického přístroje TapeStation 4150 v hodnotě 1,3 milionu korun, díky němuž se bude moci v laboratořích CLIP na Klinice dětské hematologie a onkologie ve FN Motole každý rok analyzovat vzorek krve desítek až stovek dětí z ČR i ze Slovenska. Přístroj pomáhá správně určit typ leukémie, což je klíčové pro stanovení správného způsobu léčby, její délky a předpověď rizika recidivy nemoci.

Text: Zuzana Martinčík Glacová, BPA

Sdílejte