Para hokejisté vzali lesy útokem! V bezpečí nejsou ani ryby!

Další vynucenou koronavirovou pauzu čeští para hokejisté využívají po svém. Nemohou do posilovny, ani na společný trénink na ledě. A tak kromě pravidelných individuálních tréninků a online cvičení, tráví para hokejoví reprezentanti čas v přírodě a užívají si podzimní měsíce bez hokeje v lesích nebo na rybách.

K největším fanouškům rybolovu v barvách české para hokejové reprezentace patří bezesporu Zdeněk Krupička. Přes týden stále chodí do práce, veškeré volné chvíle ale tráví u vody. „Už jsem ulovil i osmnáctikilového kapra. To se mi letos na podzim sice ještě nepovedlo. Žádné rekordy nesbírám, jen mě to hodně baví. Nedávno jsem z vody vytáhl kapra dvanáctikilového a taky sto dvaceticentimetrového jesetera,“ pochlubil se svými úlovky para hokejový útočník Zdeněk Krupička. „Samozřejmě bychom mnohem raději trénovali na ledě. Co nám ale teď zbývá. Člověk se snaží udržovat, jak jen to jde. Individuálním tréninkem nebo právě v přírodě. I v lese toho dost nachodíme, než se něco najde,“ dodal další reprezentant David Palát. 

Kromě něj se z letošní houbové úrody radují i gólman Michal Vápenka nebo nová posila české reprezentace Lukáš Michalčín. To útočník Karel Wágner vyrazil na delší turistickou trasu na Křížový vrch. „Vyšlo mi krásné počasí a podzimní vyhlídka odsud na Karlovy Vary stojí zato. Alespoň trocha toho pohybu během té delší pauzy musí být,“ dodal Karel Wágner. Para hokejový reprezentační gólman Martin Kudela pravidelně doma posiluje. Zároveň se snaží ale dostatečně odpočívat. „Bohužel venku se s tím počasím teď toho moc dělat nedá, takže mým nejčastějším společníkem posledních dní je dobrá kniha. A že jich nemám málo,“ dodal brankář Kudela.

Celá para hokejová reprezentace ale doufá, že se co nejdříve opět vrátí na led. V pravidelné přípravě by mohli pokračovat už od příštího týdne. „Doufám, že reprezentace bude moci společně trénovat co nejdříve. Kdy a jak by mohli na led vyjet nejen reprezentační hráči, ale bude moci odstartovat opět také tuzemská para hokejová liga, zatím není jasné,“ dodal k aktuální situaci šéf Českého para hokeje Jiří Šindler.

Například česká hokejová extraliga má vynucenou pauzu od 11. října. Znovu se má ale rozběhnout už tento víkend. Hráči i členové realizačních týmů všech profesionálních soutěží se musejí prokázat před každým zápasem negativním testem. To by v případě České para hokejové ligy bylo velmi náročné. Navíc za české kluby hrají para hokejoví amatéři, tedy neprofesionálové. O postupu, jak by se k zimní přípravě na ledě mohla vrátit česká para hokejové reprezentace, se stále jedná.

Text: Zuzana Glacová

Sdílejte

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Podpořte český
para hokej

I malá suma pomůže českým para hokejistům splnit si své sny.

PARTNEŘI PROJEKTU