Přijď si vyzkoušet parahokej s TYGRY!

Nedílnou součástí rozvojových programů Českého para hokeje se staly už tradiční kempy pro mladé, nadějné, začínající parahokejisty a parahokejistky. Novinkou závěru roku 2022 se staly ale kempy, které putují po významných českých hokejových městech. První zastávkou bylo v listopadu Kladno, kde začínající hráče podpořil Jaromír Jágr. A druhá štace na sebe nenechá dlouho čekat. Hned v lednu 2023 bude totiž druhý Parahokejový rozvojový kemp hostit město bílých tygrů – extraligový Liberec!

Je to skvělá příležitost pro všechny, kteří chtějí mít navzdory handicapu radost z pohybu. Parahokejové rozvojové kempy jsou určeny pro všechny, kteří si chtějí parahokej vyzkoušet, věnovat se mu pravidelně, dotáhnout to do reprezentace nebo si prostě jen občas zasportovat! 

V Kladně poprvé okusila led dvacetiletá Sára Brandtová. Věnovali se ji reprezentační kouči, ale i samotní hráči. A pokrok na ledě byl hned vidět. Pro Sáru, tak jako pro spousty dalších mladých lidí s handicapem, byla možnost vyzkoušet si parahokej ale hlavně o radosti z pohybu a možnosti setkat se s dalšími mladými sportovci. Do oka si hned padla s parahokejistkou Kristýnou Židlickou.

Parahokejové rozvojové kempy jsou také o přátelství a možnosti nechat se inspirovat. Kristýna s Klárou si padly do oka díky ledovému ostří na kempu v Kladně.
Foto zdroj: Kristýna Židlická

I proto Sára chce s parahokejem pokračovat a vyrazí tak i na druhý Parahokejový rozvojový kemp do Liberce. „Těším se úplně na všechno, na skvělý kolektiv, na tu možnost zkusit si zase jiný sport než ten, který dělám běžně,“ řekla s nadšením Sára Brandtová.

Stejnou možnost má úplně každý zájemce. Stačí se dát o sobě vědět na talent@parahockey.cz a dorazit 26. 1. 2023 do Home Credit Areny v Liberci. Novým hráčům Český para hokej půjčí veškeré vybavení. Na tréninky dohlížejí kustodi, trenéři, ale i parahokejová legenda Zdeněk Krupička. Důležitá je chuť vyzkoušet si něco nového a chuť sportovat. Na druhý Parahokejový rozvojový kemp dohlédnout také hráči extraligových Tygrů.

Těšíme se na další parahokejisty a parahokejistky v Liberci!

Sdílejte