Mistrovství světa žen má dohru i na parahokejové frontě. Stejně jako tomu bylo u branek Čechů na mužském šampionátu, i za každý jeden gól ženského národního týmu Coca-Cola darovala 30 000 Kč na rozvoj českých handicapovaných sportovců v rámci kampaně DOBROGÓLY. Celkem tedy na český parahokej putuje šek na 540 000 Kč. Coca-Cola totiž k vystříleným 510 000 Kč přihodila dalších 30 000 Kč, aby byla darovaná částka stejná jako v první iteraci projektu.
Tento cenný papír si v prostorách Síně slávy českého hokeje od generálního ředitele Coca-Cola ČR Martina Bindera převzal trenér českých parahokejistů Jakub Novotný spolu se svými svěřenci Lukášem Kapkem a Davidem Ondrákem. Celkový obnos by měl putovat na parahokejové kempy.
Na vše samozřejmě dohlížel i manažer parahokejové reprezentace Jiří Šindler. „Jsme rádi, že se myslí na parahokej a my můžeme rozvíjet začínající talenty, jež mají o parahokej zájem,“ pochvaloval si. „Moc mě těší, že prostředky, které jsme získali od Coca-Coly, můžou jít právě na rozvojové kempy. Ty jsou zaměřeny pro ty, kteří čerstvě přišli k nějakému postižení a mohou se prostřednictvím parahokeje věnovat sportu,“ dodal.
Podpora pokračuje už druhým rokem
„Děkujeme značce Coca-Cola, že v projektu DOBROGÓLY pokračuje i v letošním roce. Minulý ročník nám pomohl zorganizovat čtyři rozvojové kempy, během kterých si parahokej mohlo vyzkoušet více než 30 nových zájemců.“ doplnil Šindler.
Jak probíhají parahokejové kempy?
Rozvojové kempy jsou určené pro začínající hráče a hráčky – často ty, kteří se s parahokejem teprve seznamují.
„Většinou jsou kempy čtyřdenní. Jsou na jednom místě, které si vybereme. My všem nováčkům půjčíme vybavení a zajistíme jim kompletní výstroj, aby se cítili bezpečně. Nejdůležitější je naučit je se hýbat v saních. To znamená, že dva až tři první tréninky se učí první kroky, kdy se pokouší rozjet, udržet stabilitu a udělat pár prvních pohybů,“ přibližuje Jiří Šindler.
Více o rozvojových kempech a jak se na ně přihlásit se zájemci dočtou zde na našem webu.