PREVIEW DEN 8: Zámořské finále a český boj o bronz

A je to tady! Vyvrcholení mistrovství světa v para hokeji 2019 v Ostravě. Vyprodaná sobota uvidí v OSTRAVAR ARÉNĚ nejprve český boj s Koreou o bronzové medaile a poté finále mezi USA a Kanadou!

Poslední den mistrovství světa a medailové zápasy. Šampionát v para hokeji dospěl do své finálové položky. Zbývají odehrát dva zápasy, v obou budou cinkat cenné kovy a oba už jsou beznadějně vyprodané. Začíná se ve 13:00 v OSTRAVAR ARÉNĚ.

ZÁPAS O 3. MÍSTO: Češi jdou do boje proti Koreji

Český národní výběr uchvátil ostravské publikum a v nejdůležitějším boji o medaili tomu nebude jinak. OSTRAVAR ARÉNA bude praskat ve švech a hnát české reprezentanty za bronzovou medailí. Na více opravdu zbytek světa – oproti USA a Kanadě nemá. V kotli ostravské haly se bude snažit „bojem proti všem“ uspět Jižní Korea. Tým, který v semifinále proti favorizované Kanadě raději nechal odpočívat hvězdy a vyfasoval porážku 0:10. Češi se postavili k semifinále s USA čelem, také padli, ale 2:10, což znamená, že jsou prvním týmem, který na šampionátu Američanům nasázeli více než jeden gól. Do utkání může promluvit únava, rozdíl mezi délkou regenerace po semifinále. Češi ale budou mít výhodu domácího publika. Medaili rozhodně nechtějí přenechat asijským hostům

Zápas o třetí místo Jižní Korea – Česká republika se hraje v sobotu 4. května od 13:00 hodin

 

FINÁLE: Hvězdy a pruhy proti javorovým listům

Nikdo neočekával před šampionátem nic jiného. Finále mělo jasné favority – Ameriku a Kanadu. A teď pánové ze zámoří směle do toho. Boj o mistra světa slibuje neskutečnou bitvu. Oba týmy se střetly už v základní skupině v prvním dni turnaje. Tehdy se radovaly USA po výhře 4:1. Ale jak to bude nyní? Obhájí hvězdy a pruhy zlato z paralympiády a navážou na triumf z Ostravy 2009? Nebo se javorové listy vzepnou a sesadí své kontinentální sousedy z nejvyšší příčky? Každopádně to bude reklama na para hokej – ten nejlepší na planetě!

Finále mistrovství světa v para hokeji 2019 mezi USA a Kanadou se hraje v sobotu 4. května od 16:30 hodin.

 

JE VYPRODÁNO! Hala otevírá v 11:30 hodin

Sobotní zápasy byly vyprodány jen pár hodin po skončení pátečního programu. Kdo z diváků nemá zakoupený lístek, musí bohužel přímou návštěvu OSTRAVAR ARÉNY oželet. Hala bude z organizačních a bezpečnostních důvodů otevřena již od 11:30 hodin. Pořadatelé prosí všechny fanoušky, aby přišli do arény s dostatečným časovým předstihem.

 

 

Sdílejte