Samson na roadshow ve školách

Nadšení, úsměvy i velká očekávání. Samson navštívil základní a střední školy Moravskoslezského kraje, které se zapojily do projektu Paralympijské školní dny (PŠD). „Máme neskutečnou radost z toho, jak si děti Paralympijské školní dny užívaly. Přímo ve výuce teď vyrábějí se svými učiteli třeba fandící pomůcky nebo i různé podoby našeho maskota,“ řekla vedoucí Paralympijských školních dnů Eva Dawson. PŠD to není jen jednorázová návštěva základní nebo střední školy, během které si děti mohly vyzkoušet například basketball na vozíku. Cílem je hlavně dlouhodobější edukativní charakter. „Snažíme se zaměřit na posílení lidské solidarity, tolerance a vzájemného respektu. Také chceme dětem a mládeži ukázat, že svého cíle mohou dosáhnout, i když se to jeví jako velmi obtížné. Sport je v tomto směru ideálním výchovným prostředkem,” řekl dříve předseda organizačního týmu Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2019 Jiří Šindler.

Během roadshow, na kterou se teď vedoucí projektu PŠD vypravili společně s oficiálním maskotem MS v para hokeji Ostrava 2019 – tučnákem Samsonem, děti získaly třeba vstupné zdarma na samotný turnaj pro sebe i své rodiče. Zároveň se organizátoři MS chtěli podívat, jak se zapojené školy na mistrovství připravují. Každá ze škol si totiž už dříve vylosovala tým, který na MS osobně v hledišti podpoří. Děti se tak o jednotlivých zemích učí třeba v hodinách zeměpisu a dějepisu nebo ve výtvarné výchově vyrábějí fandící pomůcky, vlajky nebo i různé podoby oblíbeného tučňáka Samsona.

Pro děti a školy s nejlepším fanouškovským programem chystá organizační tým Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2019 skvělé ceny! Jednou z nich bude třeba beseda s ambasadorem MS – Dominikem Haškem a YouTubery Silly Toons!!!

Do projektu Paralympijské školní dny, který je součástí MS v para hokeji Ostrava 2019, se celkem zapojilo na dvacet základních a středních škol z celého Moravskoslezského kraje.

Text: Zuzana Glacová

Foto: Alžběta Fleschková

Sdílejte