V Bangkoku dnes začíná mistrovství světa skupiny C

Poprvé od roku 2020 se uskuteční šampionát pro třetí výkonnostní parahokejovou skupinu. Mistrovství světa skupiny C hostí Thajsko, které si zároveň vůbec poprvé zahraje na turnaji World Para Ice Hockey. O postup do vyšší B skupiny se pořadatelská země utká s reprezentací Rakouska, Velké Británie, ale i s Arménií, Francií a Kazachstánem, které se na mezinárodním elitním turnaji také představí premiérově. 

Šampionát proběhne od 6. do 11. prosince a vzejde z něj jeden vítězný postupující do vyšší B skupiny. Asie pořádá parahokejové mistrovství světa vůbec poprvé. Dříve turnaj organizovalo Srbsko a Finsko. „Je to skvělá příležitost pro diverzifikaci naší kultury, protože v naší zemi budeme pořádat premiérově takto významnou zimní sportovní událost. Je to skvělá příležitost pro sdílení kultury všech zúčastněných zemí,“ řekl za pořadatelé tým manažer thajské reprezentace Wahsin Leeskul

Wahsin Leeskul na tiskové konferenci před startem MS v parahokeji Bangkok 2022

„Jsme nadšení, že můžeme opět pořádat mistrovství světa skupiyn C poté, co byla událost v roce 2020 kvůli pandemii zrušena. Ještě více nás pak těší fakt, že se k nám na mezinárodní parahokejové scéně přidají hned čtyři nové týmy,“ dodala manažerka World Para Ice Hockey Michelle Laflamme. „Tento turnaj bude silnou ukázkou růstu našeho sportu v mnoha nových zemích, které poslední desetiletí vybudovaly parahokejové programy,“ dodala Laflamme.

Asie vůbec poprvé pořádá parahokejový světový šampionát

Průběh MS v parahokeji skupiny C můžete sledovat na stránkách World Para Ice Hockey.

Text: Zuzana Glacová/World Para Ice Hockey
Foto: World Para Ice Hockey

Sdílejte