IPH CUP odstartoval zápas Ameriky s IPH týmem, úřadující mistři světa vyhráli 6:0

První zápas mezinárodního para hokejového turnaje obstarali od 15 hodin v Ostravar Aréně šestinásobní mistři světa a tým IPH sestavený z hráčů mnoha národností.

Do desáté minuty se hrál celoplošný hokej s mnoha šancemi na obou stranách, s tím, že americké útočné výpady byly nebezpečnější a přesnější. Což dokazuje poměr střel 10:1. Nejnebezpečnější akcí byl samostatný únik Bretta Boltona, který byl blízko obranné modré a zaváhání Bena Musselmana tak mohl strestat po úniku úvodním gólem. Proti byl Patrik Sedláček. Ten se s přibývajícím časem dostával pod tlak. Překonán byl až v šesté minutě, kdy se brankovištěm mezi obránci protáhnul Jack Wallace a střelou nad ledem otevřel střeleckou listinu. Sedláček se snažil natáhnout k levé tyči, ovšem marně. Záhy mohlo být srovnáno!. Daniel Malloy vybídl k zakončení Nilse Larcha, jenže trefil přímo gólmana. IPH tým v závěru třetiny hrál oslabení, které zdárně ubránil, ovšem americký tlak nepolevil a necelou půlminutu před koncem první třetiny slavil gólový úspěch Declan Farmer.

Jak skončila první třetina gólem, započala dosaženou brankou třetina druhá. Američané hned po středové buly zamířili na soupeřovu bránu. Sedláčka prostřelil Chris Douglas. Hostující IPH tým si ve čtvrté minutě druhého dějství zahrál početní výhodu. Jenže silný mistrovský tým hrál ofenzivně i v oslabení a byl to právě Patrik Sedláček, který musel přerušit hru, když za pukem jel protihráč. Američané tak získali útočné pásmo a po buly se dravě tlačili do brány. Křižná nahrávka Eustace na pravé straně najíždějícího Jacka Wallace znamenala navýšení na 4:0 a dosažení branky v oslabení. Následně gólman karlovarských žraloků půjčený do mezinárodního týmu vychytal samostatný únik. Pro IPH tým se stala osudná vhazování v obranném pásmu. Protože pátou branku inkasovali právě po buly, když si obránci nepohlídali Declana Farmera, který vjel důrazně do slotu a skóroval pod horní tyč.

Po druhé přestávce do výhodné střelecké pozice dostal hostující kapitán Adam Dixon nahrávkou do jízdy Roda Craneho, ale samostatný únik gólově neskončil. Týmy se ve třetí třetině o kotouč přetahovaly a hlavně v útočné třetině IPH týmu se hrálo po mantinelech. Americká obrana je k ničemu nepouštěla. Na druhé straně tomu bylo opačně. I v této třetině si americký tým zastřílel desetkrát, ovšem jen s jediným pukem v bráně. Ale než se tak stalo, mohl Jen Lee přijít v osmé minutě třetí periody o čisté konto, když vychytal ve třinácté minutě Ingo Kuhli-Lauenteina. Závěr třetí třetiny odehrál IPH tým v oslabení, které dlouhého trvání nemělo. V čase 44:01 zkompletoval hattrick Jack Wallace a šestinásobní mistři světa vyhráli úvodní utkání IPH cupu 2023 poměrem 6:0.

Kompletní fotogalerii z turnaje IPH CUP 2023 najdete na Flickr účtu Českého para hokeje.

International Para Hockey Cup 2023 proběhne za podpory Národní sportovní agentury, Moravskoslezského kraje, Statutárního města Ostravy a partnerů Kaufland a Komerční banka.

Text: Gabriela Juříková