Nejlepší parahokejový tým světa míří do Ostravy

Parahokejový gigant a tým, který určuje tempo tohoto sportu již řadu let – tým USA míří do Ostravy. Američtí parahokejisté přijíždějí týden před startem turnaje International Para Hockey Cup, aby trénovali společně s českou reprezentací. Chtějí se tak podílet na předávání svých znalostí a zkušeností pro celosvětový rozvoj parahokeje.

Pětinásobní mistři světa a paralympijští vítězové z USA se do Česka vracejí v posledních letech pravidelně. Nejen díky tomu, že se Ostrava stala centrem světového parahokeje a opakovaně pořádala mistrovství světa, ale také díky skvělému zázemí města pro tento sport. „Náš tým se moc těší na návrat do Ostravy na turnaj IPH Cup. Do Ostravy vezeme dvacet hráčů a využijeme tuto příležitost k prověření schopnosti týmu nejen v rámci tréninků, ale i v zápasovém zatížení,“ řekl manažer americké parahokejové reprezentace Dan Brennan s tím, že na turnaj míří také čtyři nováčci v týmu. V týdnu před startem samotného turnaje IPH Cup, na kterém se utkají parahokejisté USA s týmy Kanady, Česka a také spojeným světovým týmem pod názvem IPH Team, budou američtí hráči i trenéři na ledě i mimo něj spolupracovat s českou reprezentací. Na tuto zkušenost se domácí hráči, ale i realizační tým moc těší.

Američtí parahokejisté školí na ledě i zdravé hráče, zdroj: www.youtube.com

„Je to pro nás vlastně největší výzva. Hráči i my trenéři jsme na to moc zvědaví, kam nás Američané pustí, je to příležitost se učit od těch absolutně nejlepších a posunout i naše dovednosti mnohem dál,“ řekl ke společnému soustředění trenér české parahokejové reprezentace Jakub Novotný. V rámci přípravy se uskuteční také dvě exhibiční utkání pro místní základní a střední školy, které se mohou těšit na nevšední zábavný program ve spojení se světovým parahokejem.

International Para Hockey Cup pak začíná v sobotu 24. září, kdy se americká reprezentace utká od 16:00 v RT Torax Areně se speciálně vytvořeným IPH týmem. „Chtěli jsme tak umožnit více hráčům, aby se na ledě mohli potkat s elitními světovými parahokejisty a přenést tak své zkušenosti do svých národních týmů. Snažíme se posouvat tímto způsobem rozvoj tohoto sportu v rámci celého světa,“ dodala manažerka turnaje Irena Šašková.

Česká reprezentace se první hrací den International Para Hockey Cupu utká od 19:00 s parahokejisty Kanady. Nejen američtí parahokejisté pak doufají, že si zápasy užijí také před fanoušky, kteří vždy v rámci turnajů v Ostravě vytvoří skvělou atmosféru.

Vstupenky na International Para Hockey Cup jsou v prodeji na smsticket.cz

IPH Cup probíhá za finanční podpory Statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje. Děkujeme společnosti Kaufland, Liberty a dalším partnerům.

Text: Zuzana Glacová
Foto: parahockey.cz

Sdílejte