Další ligové kolo odehrály jen tři para hokejové kluby

Třetí a čtvrté kolo České para hokejové ligy proběhlo v omezené míře. Kvůli podezření na nákazu koronavirem v rámci ligy proběhly jen dva zápasy. Ty ale nabídly para hokejovou přestřelku. Zazářil reprezentační útočník ve zlínském dresu Zdeněk Hábl.

V sobotu hostil právě tým SHK LAPP Zlín Mustangy z Pardubic. Už v desáté minutě domácí přitom vedli 4:0. Tak jednoznačný průběh zápasu překvapil oba celky. Duel skončil výsledkem 8:3 pro domácí. „Průběh mě mile překvapil, vůbec jsem takový výsledek nečekal. Přijde mi to i tvrdé vůči soupeři, protože hokejově byl lepším týmem, ale ukázalo se, že někdy je jednodušší nabourávat tým, který hraje lepší hokej, takový je sport. Vyšlo nám fakt skoro všechno, na co jsme sáhli a tři body jsou doma,“ řekl pro sledgehokejzlin.cz Zdeněk Hábl

Pardubičtí si chuť spravili hned následující den v Havířově. Utkání loňských nedohraných finalistů ligy (Havířov startoval v lize ještě jako celek Studénky), bylo ale značně poznamenané současnou situací. Na straně Parahokeje Havířov chyběly zahraniční opory týmu, ale i para hokejisté Pardubic nastoupili na led v prořídlé sestavě. „V první třetině to byl boj o každý kus ledu a nervozita jako by svazovala ruce oběma týmům. Přesto jsme v 6. minutě dali první gól. Uklidnil nás ale až gól ve druhé třetině na 2:1,“ dodal k průběhu zápasu trenér SHK Mustangové AUTO IN Michal Tereska. Z Havířova si nakonec Pardubice odvezly výhru 6:1. 

Další kola České para hokejové ligy jsou až do odvolání kvůli protiepidemiologickým opatřením pozastavena.

Foto zdroj: SHK Mustangové AUTO IN

Sdílejte

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin