Dominance Zlína i přestřelka v Karlových Varech: Česká para hokejová liga má za sebou další dvě kola

O víkendu pokračovala pěti zápasy domácí para hokejová soutěž a o zajímavé přestřelky nebyla nouze. V dresu karlovarských Žraloků se prosadily stabilní opory i naděje českého para hokeje. 

Para hokejisté Zlína odehráli o víkendu dva zápasy. Na domácím ledě jim přinesly štěstí nové černé dresy. Zlín jasně porazil pardubické Mustangy 5:1. Na další zápas už vyrazili Zlínští do Olomouce. A ani v srdci Hané nezaváhali. Prosadili se hlavně slovenští reprezentanti ve službách Zlína, kteří dotáhli svůj tým na ledě Olomouce k výhře 4:2. 

Přestřelku si pak užili fanoušci SKV Sharks Karlovy Vary. Žraloci na svém ledě přivítali pražskou Spartu, a i když zápas nabídl poměrně vyrovnaný výkon obou týmů, karlovarští para hokejisté brali v KV Areně jasnou výhru díky efektivnější koncovce. Zastřílela si stabilní opora týmu Michal Geier, své první dva ligové góly si připsal i Radek Zelinka. Karlovy Vary si tak do para ligové tabulky za vítězství nad Spartou 8:1 připsaly první tři body. 

Dva zápasy doma pak odehrál Havířov. Nejdříve na svém ledě přivítali Severomoravané olomoucké Kohout. Hanáci tam uloupili tři body do ligové tabulky za výhru 5:0. A ani druhý zápas se Havířovu příliš nepovedl. Napodruhé o víkendu obrali domácí o body Mustangové. I Pardubice nasázely Havířovu pět gólů a zápas shodně skončil 0:5 pro domácí tým para hokejistů.

Para ligovou tabulku zatím jasně vede s náskokem šesti bodů Zlín. Další dvě kola ligy jsou na pořadu 23. – 24. října. 

Text: Zuzana Glacová
Foto: SKV Sharks Karlovy Vary

Sdílejte

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Podpořte český
para hokej

I malá suma pomůže českým para hokejistům splnit si své sny.