MS 2021

MS v para hokeji se opět vrací do Ostravy!

Osm nejlepších světových para hokejových týmů se utká o titul mistrů světa opět na ostravském ledě!

MS v para hokeji Ostrava 2021 se uskuteční od 19. do 26. června 2021 v Ostravar Aréně!!!

Blížící se šampionát je zároveň také kvalifikačním turnajem pro Zimní paralympijské hry Peking 2022 a slibuje tak opět nezapomenutelnou, napínavou podívanou. Vůbec poprvé v historii se MS bude konat dvakrát po sobě na stejném místě. „Věřím, že se nám opět podaří připravit kvalitně zorganizovaný turnaj, který se vlastně historicky už potřetí vrací do Ostravy. A jsem rád, že Ostrava, potažmo Česká republika, dostala znovu důvěru zorganizovat turnaj elitních světových para hokejových týmů,“ řekl za organizátory mistrovství Jiří Šindler. „Bude to další příležitost pro lidi z celého světa, aby se dozvěděli více o sportovcích a týmech, když se blížíme k dalším paralympijským zimním hrám v Pekingu,“ řekla Michelle Laflammeová, manažérka International Paralympic Committee.

V elitní světové skupině Slovensko i Rusko

Dramatické a zajímavé momenty může pro diváky přinést také fakt, že se poprvé v elitní světové skupině představí také tým para hokejistů Slovenska. „Navzdory současné, nelehké situaci jsme pozitivně naladěni a plní očekávaní, protože to bude naše první mistrovství světa mezi elitní skupinou,“ dodal manažér slovenské para hokejové reprezentace Miroslav Dráb. Také slovenský národní tým bojuje v současné době s tím, že nemůže plnohodnotně trénovat. Všem týmům elitní světové skupiny chybí zápasová příprava na mezinárodním poli. „Nálada v našem týmu je přesto dobrá a všichni se už do Ostravy těšíme,“ dodal Dráb.

Veškeré aktuality z průběhu příprav MS v para hokeji Ostrava 2021 najdete na webových stránkách www.parahockey.cz i na sociálních sítích @parahockey.cz.

Týmy MS v para hokeji Ostrava 2021

Sdílejte