Martin Kudela si vychytal Zlatou hokejku

V kritických okamžicích se na něj může spolehnout celá česká parahokejová reprezentace. Martin Kudela už dávno dokázal, že je oporou národního týmu a některé jeho zákroky v bráně přivádějí soupeře českých parahokejistů k šílenství. Tentokrát ale gólman Martin Kudela vychytal příjemné ocenění. Po deseti letech v parahokejové bráně si totiž převzal prestižní ocenění v tradiční anketě Zlatá hokejka a stal se parahokejistou roku 2022.

S parahokejem začal přitom Martin Kudela náhodou. Šel si zahrát na Zimní stadion ve Studénce bowling. Martina si všimnul ale tamní ledař a nabídl mu, zda by si nechtěl zkusit parahokej. Post gólmana byl pak už pro Martina jasnou volbou. Chytal v dresu paraligových Pardubic a jeho první vrcholnou mezinárodní akcí byla paralympiáda v Pchjongčchangu. Blýskl se ale hlavně na MS v para hokeji Ostrava 2021, kde předváděl nebývalé zákroky. 

Ocenění parahokejista roku v anketě Zlatá hokejka 2022 je tam pro oporu české parahokejové reprezentace zasloužené. „Moc jsem si ten slavnostní večer užil, ale mi je lépe v té brankářské výstroji než saku. Přesto jsem vděčný mé rodině a všem trenérům a týmu za to, kam jsem se díky parahokeji dostal,“ řekl po převzetí ceny Martin Kudela.

rhfoto.cz

I on se už nyní připravuje s celým týmem na první velkou parahokejovou akci této sezóny. V září se totiž koná v Ostravě mezinárodní parahokejový turnaj eleitních světových týmů International Para Hockey Cup, kde bude opět Martin jistit bránu českého týmu. A kde bere inspiraci pro každodenní dřinu na ledě? „Inspirace je pro mě jednoduchá. Já prostě chci být v tom co dělám ten nejlepší na světě,“ dodává s úsměvem pětadvacetiletý gólman Martin Kudela.

Text: Zuzana Glacová
Foto: Radim Horák, Petr Kotala

Sdílejte