Jedeme naplno! Sbíráme hlavně zkušenosti. Zní z Kanady

Prohra s Kanadou
Dva velmi těžké zápasy mají za sebou čeští para hokejoví reprezentanti. Přestože včera s Kanadou (6:0) i dnes s USA (8:0) náš tým prohrál, trenér Jiří Bříza je za možnost zahrát si na prestižním turnaji vděčný. 

I když jsme prohráli, kluci nechávají na ledě všechno. Je to známka toho, že naši soupeři mají silný program, jsou mladí, dravější a rychlejší a na tom ledě jsou o ten metr před námi,“ zhodnotil Jiří Bříza první dva zápasy českého národního týmu na turnaji. „To ani nejde, abychom něco vypustili. Každý z nás dělá na ledě maximum, jsou to pro nás nejlepší zkušenosti, jaké můžeme získat a my víme, že se pořád máme co učit,“ doplnil kapitán para hokejové reprezentace Michal Geier.

Tak, jako v prvním zápase s Kanadou, také proti USA zářil v prvních minutách hry hlavně brankář české para hokejové reprezentace Michal Vápenka. Prvních jedenáct střel na branku vykryl. Gól tak mohl tým USA slavit až ve 12. minutě, kdy skóroval kapitán Američanů Josh Paulus. „Nás opět podržel Michal Vápenka, držel nás na dostřel, nicméně soupeř ukázal tu svou kvalitu. Bylo otázkou času, kdy ztratíme pozornost v taktice na středu, kde se Američané prosadili a během pěti minut nám nastříleli pět gólů, což je velká škoda,“ hodnotil druhou třetinu zápasu kouč Jiří Bříza. Michala Vápenku pak v brance vystřídal Martin Kudela, ani on ale nezábránil konečnému výsledku 8:0 pro tým USA. Hattrickem se pak v zápase blýskl Jack Wallace.

Je to velká čest a možnost vidět hrát ty nejlepší

Trenér české para hokejové reprezentace Jiří Bříza ale nemá důvod k nespokojenosti. Už jen pozvánka na prestižní turnaj Canadian Tire Para Hockey Cup 2019 je totiž obrovskou poctou a výzvou. Každý rok se na turnaji v Kanadě setkávají jen 4 nejlepší týmy světa. A letos dostali Češi přednost před Korejci. „Domů si odvezeme nejen zážitek ze hry, je to pro nás obrovský přínos. Budeme čerpat z video analýz zápasů a budeme se snažit být do budoucna samozřejmě pořád lepší,“ dodal k turnaji.

Český tým si teď užije zasloužený den volna a regenerace. Ve středu se pak v aréně Paradise Double Ice Complex utká s týmem Ruska. Držte klukům palce! Zápas opět proběhne na stránkách hockeycanada.ce živě!

Celé rozhovory sledujte na FB Para Ostrava 2019 a aktuální foto i na našem Instagramu parahockey.cz !

Text: Zuzana Glacová
Foto: Parahockey.cz

Sdílejte

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Podpořte český
para hokej

I malá suma pomůže českým para hokejistům splnit si své sny.