Kanada si poradila s Čechy v semifinále bez zaváhání 7:0

Zatím očekávaný průběh má kanadský turnaj Para Hockey Cup 2022, který do Bridgewateru pozval čtyři elitní světové parahokejové reprezentace. Do finále se bez zaváhání probojovaly týmy USA a Kanada. Češi po prohře 0:7 právě s domácím celkem budou bojovat opět s Italy, které v základní skupině porazili v napínavém utkání 3:2.

„My jsme za poslední dva roky udělali takový kus práce, že přejedeme v zápase s těmi absolutně nejlepšími přes červenou s pukem na holi, že je zavřeme na celé střídání, ale ještě tomu chybí to, aby si ti naši kluci konečně mohli zařvat, že dali tady těm velikánům konečně i gól. Chceme se těmto soupeřům dostat pod kůží nejen tím, že je fyzicky přejedeme jako parní lokomotiva, ale že kluci dokážou i zakončit, zaradovat se, poplácat se po ramenou, že je to konečně dobrá práce. To nám stále chybí. Je to strašně ilustrující, protože kluci se zase v zápase s Kanadou úplně vymáčkli, nechali tam všechno. Tu drobnou odměnu za ten výkon si kluci fakt strašně zasloužili a je škoda, že ji nevybojovali.“
Jan Szturc – trenér české parahokejové reprezentace

Záznam zápasu CZE x CAN můžete sledovat na oficiálních stránkách Hockey Canada.

Dnes je na pořadu turnaje Para Hocke\ Cup 2022 day off. O zlato se pak utká reprezentace USA proti Kanadě v sobotu 3.12. od 21:00 SEČ. Česká parahokejová reprezentace nastoupí v boji o bronz proti Itálii ve stejný den v dřívějším utkání od 17:00.

Sdílejte