LIBERTY parahockey arena bavila Festival v ulicích

Festivalová sezóna je v plném proudu a díky společnosti Liberty u toho v parných letních dnech nechybí ani parahokej. S těmi si mohli návštěvníci Festivalu v ulicích dokonce poměřit síly na speciálních trenažérech a zároveň tak i vybrat peníze na rozvoj ostravského parahokejového klubu Flamingos. Že by se u toho fanoušci parahokeje nějak zchladili, to se říct nedá, naopak, na podporu nového klubu propotili pořádně trika!

Jedenáct let je generálním partnerem Festivalu v ulicích společnost LIBERTY. V předchozích ročnících byli návštěvníci tohoto multižánrového festivalu zvyklí, že mohou právě LIBERTY scéně vytančit peníze na podporu vybraných charitativních projektů. Letošní novinkou je, že tanec vystřídal parahokej. LIBERTY tak navazuje na spolupráci, kterou s parahokejem navázala už v rámci MS v parahokeji Ostrava 2021. „Je to úžasné a jsme opravu moc mile překvapení, protože parahokejová aréna je na Festivalu v ulicích poprvé, i když jsme partnery parahokeje už rok. Je to další krůček, jak můžeme podpořit to hledání nových parahokejových talentů a jsme nadšení, protože naše aréna je po celou dobu plná,“ řekl za společnost LIBERTY Ostrava Radim Raszka.

Princip soutěže v LIBERTY parahockey areně byl přitom jednoduchý. Každý festivalový návštěvník, který do arény zavítal si mohl přímo s parahokejisty Flamingos Ostrava vyzkoušet jízdu na speciálním trenažéru, který parahokejisté běžně využívají ke svému tréninku. Každý ujety metr minimálně minutové jízdy pak ihned LIBERTY převedlo na peníze. „Zapojilo se fakt hodně dětí a hlavně spousta se jich k nám opakovaně vracela. Chtěly překonávat rekordy, ale vůbec nečekaly, že to je tak náročné zabrat na tom našem trenažéru,“ řekla za tým Flamingos Ostrava parahokejistka Kristýna Židlická. Není divu, že v téměř tropických teplotách tak návštěvníci trenažéry dokonce i zavařili. Přesto je výsledek ujetých metrů naprosto úžasný.

Za dva dny návštěvníci LIBERTY parahockey areny ujeli neskutečných 146 tisíc 500 metrů, což v přepočtu na peníze znamená 43 tisíc 950 korun, které díky nim společnost LIBERTY daruje na rozvoj ostravského parahokejového klubu Flamingos. V parahokejové aréně se podařilo spojit zábavu s podporou sportu. Nejen rekordmani, kteří ujeli za minutu nejvíce metrů, ale každý návštěvník si odnesl z LIBERTY parahockey areny skvělý dárek. Vějíře, sluneční brýle nebo skvělou letní postřehovou hru do kapsy „Z oceli cokoli“ si mohou návštěvníci vysoutěžit opět na dalším ostravském festivalu.

LIBERTY parahockey arena se stěhuje na Colours of Ostrava od 13. do 16. července v areálu Dolních Vítkovic.

Text: Zuzana Glacová
Foto: Český para hokej

Sdílejte