Prázdniny s parahokejem

Zdálo by se, že léto tak úplně nebude přát zimním sportům. To ale rozhodně pro parahokej neplatí! I v těchto dnech potkáte parahokejisty nejen na letních přípravných kempech v Nymburku, ale i na největším tuzemském festivalu Colours of Ostrava. A hned po prázdninách bude opět Ostrava hostit turnaj nejlepších světových parahokejových týmů International Para Hockey Cup! Jsme přeci jen #srdceparahokeje!

Colours of Ostrava a Liberty parahockey arena

Ostrava a parahokej k sobě už neodmyslitelně patří. A jelikož bude areál Dolních Vítkovic patřit od této středy do soboty Colours of Ostrava, nemůže u toho parahokej chybět, a to v rámci zóny generálního partnera festivalu Liberty parahockey areny. Připravili jsme zónu, kde si návštěvníci budou moci vyzkoušet parahokej na speciálně upravených saních na umělém ledě, zastřílejí si na bránu, ale hlavně se mohou zapojit do skvělého projektu podpory para hokeje na čtyřech speciálních trenažérech, řekla vedoucí pro komunikaci a vnější vztahy Liberty Ostrava Barbora Černá Dvořáková. Každý kilometr, který návštěvníci v této zóně na trenažérech ujedou převede společnost Liberty na peněžitou podporu parahokejového klubu Flamingos Ostrava. Kromě trenažérů, které věrně simulují jízdu na parahokejových saních budou pro fanoušky připraveny i soutěže o ceny, ale i zábavné hry jako šprtec a pukec, a to vše pod dohledem parahokejistů.

Liberty parahockey arena bavila už i návštěvníky Festivalu v ulicích

Liberty parahockey arenu najdou návštěvníci Colours of Ostrava s označením B na festivalové mapě, nedaleko Design zony.

Letní kempy pro nadějné hráče

Jelikož česká parahokejová reprezentace si teď užívá zaslouženou dovolenou, realizační tým se může naplno věnovat dalším nadějným hráčům. V úterý 12. července startuje v Nymburku první letní kemp pro mladé parahokejisty a parahokejistky. „Myslíme na budoucnost, tudíž se právě v tomto období věnujeme perspektivním, talentovaným hráčům, aby na kempech okusili to, jak vypadá opravdová reprezentační sezóna, včetně suché přípravy, dostatku tréninků na ledě, ale i teoretické přípravě hráčů,“ řekl k organizaci kempů reprezentační kouč Jan Szturc. Jedním z parahokejistů, kteří už byli na loňském prvním letním kempu je naděje tohoto sportu David Vrubel. Celý rok věnoval zlepšování své kondice, aby se co nejdříve propracoval do reprezentačního dresu. „Parahokej mě totálně nadchnul. Celý rok mě připravuje osobní trenér, ale být znovu v té partě parahokejistů, na to se moc těším. Až si společně zamakáme na ledě a dáme si pořádně do těla,“ řekl David Vrubel.

David Vrubel se zapojil už do letního kempu s reprezentačními kouči v loňském roce

Kromě něj se s realizačním týmem reprezentace bude připravovat i parahokejistka Kristýna Židlická, která se přednedávnem rozhodla, že ukončí svou sjezdařskou kariéru na monoski a plně se bude věnovat už jen parahokeji. „Je to úžasná parta lidí a vidím na sobě obrovské pokroky, když mám možnost s nimi trénovat, tak doufám, že i ty další kempy mě posunou třeba i výrazně směrem k reprezentaci,“ dodala Kristýna Židlická.

Rozvojové kempy patří k dlouhodobým pilířům Českého para hokeje, který se snaží nejen poskytnout kvalitní tréninkové podmínky reprezentaci, ale také zajistit mladou, nastupující generaci. „Letní kempy proto máme zaměřeny více na rozvoj úplných základů, rozvoj bruslení a individuálních dovedností hráčů,“ doplnil trenér Jan Szturc.

Rozvojové kempy se v průběhu prázdnin přesunou také do Ostravy. Na podzim tohoto roku by pak měly postupně putovat i po extraligových českých městech.

Text: Zuzana Glacová
Foto: Český para hokej

Sdílejte