LIBERTY Parahockey Arena uchvátila Colours of Ostrava

Na dva tisíce návštěvníku Colours of Ostrava si vyzkoušelo tréninkové parahokejové trenažéry přímo v areálu mezinárodního festivalu. Jízda na nich nebyla přitom jen zážitkem, ale každý z návštěvníku tak pomohl vybrat peníze na podporu nového parahokejového klubu Flamingos Ostrava. A že se toho návštěvníci festivalu rozhodně nebáli. Díky nim, a hlavně společnosti LIBERTY Ostrava, putuje do klubu 200 tisíc korun!!!

Princip LIBERTY Parahockey Areny byl jednoduchý. Nadchnout návštěvníky festivalu parahokejem. V LIBERTY areně tak našli třeba kompletní parahokejovou plochu, samozřejmě s umělým ledem, střelnici, ale také čtyři speciální trenažéry, na kterých si mohli vyzkoušet tréninkové zatížení parahokejistů. Ty už prověřili i návštěvníci Festivalu v ulicích, kteří na nich v horkém počasí ujeli přes 146 500 metrů. „Je to fakt masakr náročné, ale s klukama jsme se hecli, kdo ujede víc, a ještě tak můžeme pomoct našemu novému domácímu klubu,“ řekl nadšený fanoušek Petr, když si zkoušel jízdu na trenažéru. Sám na něm ujel přes dvě stě deset metrů. „Musím se ještě během festivalu vrátit a svůj rekord aspoň trochu navýšit,“ dodal po krásném výkonu.

A Petr rozhodně nebyl sám. Na trenažéry se stály i fronty, což s obdivem sledovali zástupci společnosti LIBERTY. „Naše společnost spolupracuje s parahokejisty už od roku 2019, kdy jsme pro zaměstnance hutě jako podporu mistrovství světa v parahokeji, které se jelo poprvé v Ostravě, zajistili větší množství vstupenek. A naši kolegové tam pomohli udělat skvělou atmosféru. Na dalším mistrovství v roce 2021 už jsme proto byli generálním partnerem akce. Všichni, kteří se byli podívat, byli nadšeni z obrovského nasazení sportovců,“ řekl Radim Raszka, CSR specialista LIBERTY Ostrava. A dlouhodobé nadšení společnosti LIBERTY pro parahokej pomohlo vytvořit úžasnou arénu, kterou si na festivalu Colours of Ostrava užili fanoušci vůbec poprvé. „Za ty uplynulé tři roky se Ostrava stala v podstatě světovým městem parahokeje, a to i díky podpoře LIBERTY Ostrava. Pro naše sportovce se tak otevírá obrovská příležitost k uplatnění, mnohým parahokej změnil život,“ prozradil manažer Českého para hokeje Jiří Šindler.

Podporu svého klubu si přitom odpracovali sami ostravští parahokejisté a parahokejistky. „Pro ty lidi je to často první zkušenost s parahokejem. Neví, jak si do sledge, kterou jezdím po ledě, sednout, ale tady jim se vším pomůžeme. Je krásné, když třeba celé rodiny přijdou a mezi koncerty si jdou zahrát i na naši plochu proti sobě zápas,“ komentovala nadšení návštěvníků začínající parahokejistka Kristýna Židlická. Sama by si chtěla zahrát v budoucnu i v českém národním dresu. Zatím bude ale trénovat v ostravském týmu Flamingos. „Jsme v klubu úžasná parta a jsem ráda, že jsme se tady všichni na festivalu potkali a když vidím nadšení návštěvníků, jak chtějí ujet nějaké ty metry na našich trenažérech, tak to nás těší o to víc,“ dodala. 

Společnost LIBERTY Ostrava tak „přetavila“ s radostí nadšení parahokejistů a návštěvníků festivalu v úžasnou podporu domácích Flamingos Ostrava. Jen na festivalu Colours of Ostrava lidé ujeli na trenažérech 375 km. Což je pro představu třeba vzdálenost z Ostravy do Prahy!!! Tato ujetá vzdálenost tedy znamenala 156 717 korun na podporu Flamingos. A v LIBERTY padlo okamžité rozhodnutí a tuto částku zaokrouhlila společnost na 200 tisíc korun. „Moc nám to v začátcích pomůže. Můžeme třeba koupit parahokejistům potřebné vybavení, ale taky zaplatit pronájem ledových ploch a dopřát tak i handicapovaným možnost sportovat, žít naplno a třeba se dostat i do skvělého kolektivu dalších sportovců, parahokejistů a parahokejistek,“ řekl k částce trenér Jan Szturc.

Návštěvníci Festivalu v ulicích a Colours of Ostrava tak opět dokázali, že se Ostrava stala opravdu srdcem parahokeje a že právě v Ostravě jsou a budou skvělé podmínky pro tento sport. Ať už na ledě nebo na mezinárodních multižánrových festivalech, kde už se také parahokej usadil. 

Text: Zuzana Glacová
Foto: Lukáš Kaboň

Sdílejte