Berlín 2021: Souboj o poslední dvě postupová místa na paralympiádu začíná

Německo, Itálie, Japonsko, Norsko, Slovensko a Švédsko soutěží v německé metropoli od pátku do středy o kvalifikaci do Pekingu. Turnaje, který se odehraje systémem každý s každým se zúčastní šest týmů, jednotlivé celky tak odehrají pět zápasů. První utkání se odehrají dnes před polednem.

Norsko se v dnešním úvodním zápase v 11:30 utká s Japonskem a v 15:00 pak Švédsko vyzve Slovensko. V posledním zápase prvního dne v 18:30 se domácí Německo utká s Itálií. Kvalifikační turnaj můžete sledovat živě na webu World Para Ice Hockey.

Norsko, Itálie a Slovensko obsadili poslední tři místa na červnovém mistrovství světa elitní světové skupiny v Ostravě v České republice. Němci a Švédové pak skončili mezi prvními třemi týmy na mistrovství světa skupiny B v září ve švédském Östersundu.

Čína, která se jako hostitelská země zimní paralympiády automaticky kvalifikovala na hry v Pekingu 2022, se rozhodla nevyužít svého místa na kvalifikačním turnaji, čímž dala Japonsku šanci cestovat do německé metropole jako další nejvýše nasazený tým z mistrovství světa skupiny B.

Německo a Slovensko byly jedinými týmy, které nebyly součástí kvalifikace posledních zimních paralympijských hrách v PyeongChangu v Jižní Koreji v roce 2018. Itálie tehdy skončila čtvrtá a Norsko páté, zatímco Švédsko porazilo Japonsko v souboji o sedmé místo.

Slovensko se na paralympijské hry zatím nikdy nekvalifikovalo a Německo bude usilovat o návrat na zimní paralympiádu poprvé od Turína v roce 2006.

„Jsme velmi potěšeni, že se v Německu koná tak velká akce. Naše šance jsou dobré, jsme ve skvělé formě. Jsem si jistý, že můžeme urvat jedno z posledních dvou míst,“ řekl veterán Frank Rennhack, který byl součástí týmu, který před 15 lety skončil čtvrtý na paralympijských hrách.

Dva nejlepší týmy z Berlína 2021 se připojí k šesti týmům, které se již kvalifikovaly do Pekingu 2022: USA, Kanada, RPC, Jižní Korea, Česká republika a Čína.

Divákům bude vstup do Eissporthalle PO9 v Berlíně-Charlottenburgu povolen za předpokladu, že dodrží tzv. pravidlo 2G (předložení očkovacího průkazu nebo dokladu o uzdravení z COVID-19).

Foto, text: World Para Ice Hockey

Sdílejte