Česká para hokejová reprezentace mezi elitou v Kanadě

Vůbec poprvé si zahraje česká para hokejová reprezentace na prestižním turnaji v Kanadě. Hráči i realizační tým dnes odletěli na týdenní Canadian Tire Para Hockey Cup 2019. Elitní turnaj s dvanáctiletou tradicí přivítá celky USA, Ruska, domácí Kanady a vůbec poprvé také českou para hokejovou reprezentaci.

Pozvánku si vybojoval český tým díky úspěchu na domácím MS v para hokeji Ostrava 2019. „Dostali jsme přednost před Koreou, která na turnaji už dříve startovala. Pro nás je to nejen pocta, ale také obrovská výzva,“ řekl trenér české para hokejové reprezentace Jiří Bříza. „Bude to i skvělá zkušenost hlavně pro mladší hráče reprezentace a chceme prověřit i schoposti a sehranost celého našeho realizačního týmu“ doplnil kouč.

Česká para hokejová reprezentace se poprvé na turnaji představí v hale Paradise Double Ice Complex v neděli. Na ledě se utká se silným domácím týmem Kanady. Ve dvanáctileté historii tohoto turnaje přitom brali zlatou medaili jen dvě reprezentace – USA a Kanady. „Samozřejmě víme, že velmi silný bude i tým Ruska. Nebudou mít zřejmě tak silný tým, jak tomu bylo na paralympiádě v Soči, ale také mají svoji kvalitu. My chceme hlavně odehrát dobré zápasy a favoritům to pořádně znepříjemnit,“ řekl Jiří Bříza. Druhého prosince čeká českou para hokejovou reprezentaci zápas s USA a s Rusy se v základní části turnaje utká náš národní tým o dva dny později. Semifinále turnaje je na programu Canadian Tire Para Hockey Cup 2019 ve čtvrtek 5. prosince, finále 7. 12. 2019.

Text: Zuzana Glacová

Sdílejte