Čeští para hokejisté ovládli švédský turnaj se skóre 18:2!

Reprezentační celek pod vedením trenéra Jiřího Břízy se může pochlubit parádní formou – na turnaji ve švédském Östersundu Češi vyhráli všechny své zápasy a s celkovým skóre 18:2 oslavili zasloužené první místo.

Město Östersund – tradiční hostitel zimních olympijských i paralympijských sportů – se mezi dny 14. až 19. ledna ujalo pořadatelství přípravného para hokejového turnaje. Za účasti reprezentačních týmů České republiky, Japonska a domácího Švédska šlo především o prověření schopností před blížícím se mistrovstvím světa, které se na přelomu dubna a května uskuteční v Ostravě. Při absenci čínského týmu, který se odhlásil těsně před turnajem, zvolili pořadatelé herní systém „každý s každým dvakrát“.

V prvním utkání – v pondělí 14. ledna – narazili čeští hráči na tým Švédska a byla z toho jednoznačná, ale i zasloužená výhra 5:0. Hattrickem se blýskl Zdeněk Krupička, jednou vstřelenou brankou se připomněli Zdeněk Hábl a Michal Geier. Zlomem utkání se stal průběh druhé třetiny, kdy Češi přidali na efektivitě a v krátkém časovém rozestupu zasadili Švédům několik zdrcujících úderů.

Následovalo úterní střetnutí s Japonskem, a i v tomto případě si naši reprezentanti připsali body za vítězství 3:0. Povedené utkání dirigovali střelci Kubeš, Geier a Novotný. Oproti prvnímu zápasu došlo u českého týmu k rošádě na pozici brankáře – Martin Kudela nahradil Michala Vápenku, a také on si připsal své první čisté konto na turnaji.

Po středečním volném dni, který svěřenci trenéra Břízy věnovali tréninku, přišlo na řadu další měření sil s domácím týmem. Švédi si brousili zuby na odvetu a doufali v příznivější výsledek, ale tyto úvahy český tým nekompromisně smetl ze stolu. Výhru 6:1 pro české národní barvy vystříleli Hábl s Krupičkou po dvou přesných zásazích a Kubeš s Geierem po jedné brance.

Poslední zápas na turnaji v Östersundu odehráli Češi v pátek opět proti Japonsku. Ve stejný den, kdy v Ostravě probíhala oficiální tisková konference k připravovanému MS v para hokeji, se naše reprezentace opět zaskvěla výborným výkonem a přesvědčivým výsledkem. Vítězstvím 4:1 a celkovým triumfem na šampionátu se skóre 18:2 potvrdili Češi skvělou formu. Tu budou chtít ještě vylepšit na nadcházejícím soustředění v Nymburku, které se uskuteční 28. až 30. ledna.

Výsledky ČR na turnaji v Östersundu:
ČR – Švédsko 5:0, branky: Krupička 3x, Hábl, Geier
ČR – Japonsko 3:0, branky: Geier, Kubeš, Novotný
ČR – Švédsko 6:1, branky: Krupička 2x, Hábl 2x, Geier, Kubeš
ČR – Japonsko 4:1, branky: Hábl 3x, Geier

Zdroj: www.paralympic.cz/2019/01/para-hokej-cesi-ovladli-turnaj-ve-svedsku/

[vcex_image_grid post_gallery=“true“ posts_per_page=“8″ lightbox_caption=“false“ img_width=“177″ img_height=“118″]

Sdílejte