Trénink para hokeje hráče Vítkovic nakopl

Úvodní tiskové konference k mistrovství světa v para hokeji v Ostravě se na ledě OSTRAVAR ARÉNY zúčastnili i hráči domácího hokejového klubu HC VÍTKOVICE RIDERA. Zajímavá zkušenost na sledgi jim zřejmě dost pomohla, v pátek večer dokázali porazit úřadujícího extraligového mistra z Brna.

Na tiskové konferenci k mistrovství světa v para hokeji v Ostravě, která se konala přímo na ledě OSTRAVAR ARÉNY, nemohli chybět ani domácí hokejisté extraligového HC VÍTKOVICE RIDERA. Někteří jen z uctivé vzdálenosti žasli nad tím, co se dá na sledgi předvádět, jiní se ale nebáli si „hokejové sáňky“ vyzkoušet. A možná i tato zkušenost značně přispěla k tomu, že se ostravským hokejistům večer téhož dne podařilo porazit úřadujícího dvojnásobného extraligového mistra Kometu Brno.

Ne, ne, máme večer zápas s Kometou, nerad bych si něco udělal,“ usmíval se s nadsázkou útočník Vítkovic Jakub Lev a s díky odmítl možnost vyzkoušet si para hokej v praxi. V zápase proti Brnu dvakrát nahrál na gól. To jeho kolega z obrany Jan Výtisk se nezdráhal, prakticky bez vyzvání se usadil do sledge, vyzkoušel si pohyb na ledě i střelbu na bránu. A večer v utkání vstřelil vítěznou branku svého týmu proti úřadujícímu extraligovému šampionovi.

Ranní para trénink mi asi hodně pomohl. Je pravda, že ráno jsem moc nestřílel, ale tak nechal jsem si to na večer a povedlo se, jednoznačně dobře,“ usmíval se vítkovický vousáč, který vizáží připomíná vikinského bojovníka.

S ohledem na to, jak zkušenost ze sledge nakopla Jana Výtiska do extraligové bitvy s mistrovskou Kometou pak možná i Jakub Lev svůj postoj přehodnotil. „No, možná škoda, že jsem to nevyzkoušel, mohlo mi to pálit, jako Honzovi Výtiskovi,“ rozesmál se. „Ale určitě mě to ještě čeká. Jsme domluvení s organizátory, že si to zkusíme. Chtěli bychom si to vyzkoušet a trochu poznat na vlastní kůži, že je to ještě těžší než náš hokej. Podle toho, co jsem měl možnost vidět, mám dojem, že para hokej je těžší tak o tři sta procent,“ pokýval hlavou vítkovický hráč.

Ostravští hokejisté úspěchem nad brněnským mistrem zkompletovali čtyři výhry v řadě, čímž se posunuli už na druhou pozici v extraligové tabulce. V neděli se jim sice na domácí výhry nepodařilo navázat na ledě Hradce Králové, ale boj závěru dlouhodobé základní části nekončí a Vítkovičtí pokračují v ataku na nejvyšší příčky.

[vcex_image_grid post_gallery=“true“ posts_per_page=“8″ lightbox_caption=“false“ img_width=“177″ img_height=“118″]

 

Sdílejte