Dominik Hašek si v Ostravě vyzkoušel sledge

Ve velmi příjemné atmosféře se neslo první oficiální představení MS v para hokeji Ostrava 2019. „Jsme rádi, že se nám podařilo právě do Ostravy opět po deseti letech dostat tuto prestižní mezinárodní akci. Jedná se o sport, který se v rámci paralympijského odvětví rozvíjí velmi progresivně a divácky je tak hodně atraktivní,” řekl Jiří Šindler, předseda organizačního týmu Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2019.

„Jsem rád, že mě organizátoři MS oslovili. Neváhal jsem ani minutu a rozhodl se stát ambasadorem tohoto projektu. Můj obdiv patří hlavně klukům, kteří se s tím i přes nepřízeň osudu dokázali poprat a dali se na para hokej. Sám jsem zvědavý na souboje, které se na ledě budou během mistrovství odehrávat. Na to se přijdu podívat,“ dodal ambasador MS Dominik Hašek.

Sedmi miliony korun přispělo na MS v para hokeji Ostrava 2019 statutární město Ostrava. „Světový šampionát může být inspirací pro osoby s handicapem a návodem, jak aktivně a smysluplně trávit volný čas. Dlouhodobě a systematicky podporujeme handicapované občany, a to formou dotací organizacím, které těmto občanům pomáhají,“ řekl primátor statutárního města Ostrava Tomáš Macura. Dalších téměř 6 milionů korun poskytl na MS v para hokeji Ostrava 2019 Moravskoslezský kraj.„Podpora handicapovaných sportovců je nesmírně důležitá nejen pro samotné akce a jejich účastníky. Mistrovství světa v para hokeji může být velkým povzbuzením i pro lidi, kteří se s handicapem potýkají a třeba se s ním teprve učí žít. Zdravotní postižení bývá zásadní životní změnou a je obdivuhodné, když se s ní lidé dokážou porvat a nadále být aktivní. Moravskoslezský kraj na sportování handicapovaných významně přispívá a kromě mistrovství světa podporuje i další aktivity a turnaje,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Sledge si na ledě s českými mladými nadějemi tothoto sportu vyzkoušel ambasador MS Dominik Hašek. Přímo na ledě podpořili organizátory i hráči HC Vítkovice Ridera.

Foto/text: Zuzana Glacová

[vcex_image_grid post_gallery=“true“ posts_per_page=“8″ lightbox_caption=“false“ img_width=“177″ img_height=“118″]

Sdílejte