Další významné ocenění pro organizátory MS v para hokeji Ostrava 2019! Šampionát se stal akcí roku Moravskoslezského kraje

Jsme nejlepší sportovní akcí Moravskoslezského kraje v roce 2019! Hráči, fanoušci, organizáři, všichni si tuto cenu zaslouží!

Soutěž Sportovec roku Moravskoslezského kraje má upozornit na osobnosti a týmy, které jsou nositeli sportovní tradice a dobrého jména kraje. V letošním ročníku bylo uděleno celkem 23 cen profesionálním i juniorským sportovcům, trenérům, ale také organizátorům Mistrovství světa v para hokeji, a to v rámci kategorie Akce roku. Právě tato událost přilákala v roce 2019 do Ostravar Arény několik desítek tisíc fanoušků a nesmazatelně se zapsala do celosvětové historie parasportů.

„Tohoto ocenění si velice vážíme. Je to hlavně odměna pro všechy z našeho organizačního týmu mistrovství, kteří velmi tvrdě pracovali, aby šampionát pro para hokejisty v Ostravě, Moravskoslezském kraji mohl proběhnout důstojně. Pro celou řadu sportovců, trenérů, ale i fanoušků nejen v České republice, ale i v zahraničí to jsou ještě nyní velmi silné a naprosto nezapomenutelné vzpomínky. Věříme, že na tento šampionát budeme moci stejně kvalitně navázat i v příštím roce. dodal po převzetí ceny vedoucí organizačního týmu MS v para hokeji Ostrava 2019 a manažer Českého para hokeje Jiří Šindler. „Náš region se může pyšnit spoustou jmen, která ve sportovním světě něco znamenají a já pevně věřím, že i když ta doba bude teď trošku horší, tak na sport nezapomeneme,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák. „Akce Sportovec roku je velkým sportovním svátkem v našem kraji. Jejím smyslem není pouze upozornit na výjimečné osobnosti či týmy. Chceme také k aktivnímu pohybu motivovat děti i dospělé,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sport Stanislav Folwarczny.

Slavnostní ceremoniál musel být kvůli letošním mimořádným opatřením zrušen. Ocenění Sportovec roku MS kraje 2019 tak proběhlo komorně v rámci individuálního předání cen na Krajském úřadě Moravskoslezského kraje. Záznam vyhlášení je už nyní v archivu TV Polar.

Všechny oceněné najdete na stránkách akce Sportovec roku MS kraje 2019.

Text: Zuzana Glacová, MSK

Foto: MSK

Sdílejte