Kaufland je generálním partnerem Českého para hokeje. Sledge si vyzkoušel i Jaromír Jágr!

Spojení progresivního a dynamického sportu a jistoty silného tuzemského obchodního řetězce. To je nové partnerství společnosti Kaufland a Českého para hokeje. Od loňského roku Kaufland zastupuje hokejový národní tým, ženskou hokejovou reprezentaci nebo nejvyšší tuzemskou hokejovou soutěž i mládežnické projekty. Do této rodiny nově vstupuje také jako generální partner para hokeje u nás.

Spolupráci oznámili zástupci společnosti Kaufland a Českého para hokeje během otevřeného tréninku české para hokejové reprezentace v Kladně. „V rámci celospolečenské odpovědnosti společnost Kaufland dlouhodobě podporuje široké spektrum různých projektů a organizací pomáhající handicapovaným, dětem v nemocnicích, dětských domovech či nevidomým. Jsme rádi, že v rámci partnerství s českým hokejem můžeme podpořit i český reprezentační para hokejový tým a být jeho generálním partnerem. Naším cílem je pomoc handicapovaným sportovcům, aby podávali co nejlepší sportovní výkony,“ řekl Martin Piterák – jednatel společnosti Kaufland. V úterý představili zástupci Českého para hokeje další plány pro tuzemský para hokej pro sezónu 2020/2021. Už na podzim proběhnou v Ostravě Mezinárodní rozvojové kempy pro nové, nadějné para hokejisty a para hokejistky. Českou para hokejovou reprezentaci by měl čekat v listopadu turnaj v Berlíně, v závěru roku má

v Ostravě proběhnout i mezinárodní přípravný para hokejový turnaj. V rámci prestižního turnaje Winter Classic se pak utká český národní para hokejový tým pod otevřeným nebem s týmem para hokejistů Slovenska. „Jsem rád, že za poslední dva roky para hokej u nás prošel obrovským vývojem a oceňuji zájem tak významné společnosti jako je Kaufland. To jen posiluje další plány para hokeje u nás a umožňuje to i jeho další rozvoj,“ řekl manažer Českého para hokeje Jiří Šindler.

Jaromír Jágr na ledě ve sledgi! Zapojil se do tréninku české para hokejové reprezentace

Otevřeného tréninku české para hokejové reprezentace se v Kladně zúčastnil i ambasador hokejové kampaně Kauflandu Jaromír Jágr. Podpořil tak dlouhodobou myšlenku para hokeje, který má bořit bariéry mezi sportem zdravých a handicapovaných. „Snažím se podporovat v hokeji nejen profesionální hráče, ale hlavně děti a je naprosto úžasné, že teď tu podporu mají i para hokejisté. Viděli jsme to na mistrovství v Ostravě, jak je tenhle sport neuvěřitelně zajímavý, nalákal do haly tisíce lidí, které to bavilo a je skvělé, že kluci to můžou dělat plnohodnotně, věnovat se tomu a sportovat naplno,“ řekl Jaromír Jágr. Od trenéra české para hokejové reprezentace Jiřího Břízy symbolicky převzal para hokejovou hůl, se kterou se pak ihned posadil do para hokejových saní a užil si tak část tréninku s českou para hokejovou reprezentací.

Český para hokej prochází dynamickým obdobím. Potvrzuje to i zájem nováčků o tento sport. S českým národním para hokejovým týmem trénuje už nyní šest nových hráčů. Tým se i díky podmínkám, které pro reprezentaci vytvořil Český svaz ledního hokeje, pravidelně připravuje pod vedením trenéra Jiřího Břízy na kempech v Nymburku. Hlavním cílem je kvalifikace týmu na Zimní paralympijské hry v Pekingu 2022. Para hokejisté se bude mohou na paralympiádu přímo kvalifikovat během mistrovství světa. To by se v příštím roce mělo uskutečnit opět v Ostravě. Zatím nikdy v historii se para hokejový šampionát nekonal dvakrát za sebou na stejném místě.

Text: Zuzana Glacová

Foto: Alžběta Flaschková, Český para hokej

Sdílejte

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Podpořte český
para hokej

I malá suma pomůže českým para hokejistům splnit si své sny.

PARTNEŘI PROJEKTU