Propojili svět zdravých a handicapovaných. Organizační tým para hokejového MS získal prestižní cenu MOSTY 2019

Předávání významných ocenění MOSTY 2019 nemohlo být více symbolické. Za nepřehlédnutelnou práci organizátorů na MS v para hokeji Ostrava 2019 tuto cenu převzal ve Zlíně čestný předseda ostravského organizačního týmu a jeden ze zakladatelů para hokeje v České republice Roman Herink. 

Ostravské para hokejové mistrovství světa se zapsalo do historických tabulek. Desítkami tisíc fanoušků, skvělou atmosférou. A byl to hlavně úzký organizační tým MS v para hokeji Ostrava 2019, který stál za famózním úspěchem této akce. Už od začátku měl tým jasný cíl. Uspořádat turnaj, který by nebral ohledy na to, že se jedná o sport handicapovaných. Vytvořit podmínky pro para hokejisty naprosto identické, jako by to byl šampionát „velkého“ profesionálního hokeje. A povedlo se! Ještě nikdy v historii para sportů neměl tento turnaj větší ohlas a úspěch. Pro hráče, fanoušky i organizátory. 

I sport handicapovaných může být atraktivní a bavit desetitisíce fanoušků!

Neuvěřitelná atmosféra, která zachvátila Ostravu během MS v para hokeji Ostrava 2019 obletěla celý sportovní svět. A organizační tým teď ve Zlíně za svou práci převzal další významné ocenění – MOSTY 2019. „Úsměvy na tvářích a radost proudící přímo z duše všech, které MS v para hokeji nějak zasáhlo, je stále v nás. Měl jsem velké štěstí, že jsem po dobu vzniku projektu MS v para hokeji Ostrava 2019 potkal tolik skvělých lidí, se kterými jsme vytvořili neporazitelný tým a společně jsme mohli propojit lidi, světy, zbořit mýty a napsat novou historii para hokeje, paralympijských sportů,“ vzpomínal na šampionát předseda organizačního týmu Jiří Šindler

Roman Herink se postaral o čestné vházování v zápase o bronz na MS v para hokeji Ostrava 2019

Para hokej je jeho dítě, sen Romana Herinka žije dál

Na pódiu nemohl tuto cenu převzít nikdo povolanější, než Roman Herink. Právě on stál u zrodu tohoto sportu u nás, i organizování prvního para hokejového mistrovství v Ostravě v roce 2009. A nyní převzal ocenění za šampionát z roku 2019.

Emoce, slzy i dojetí. To vše nechybělo při vzpomínkách na loňské mistrovství, kterého byl opět Roman Herink součástí. Naplnil se tak jeho celoživotní sen a poslání, aby para hokej u nás nebyl jen okrajovým sportem. A dojetí bylo na Romanovi velmi patrné také během slavnostního vyhlašování cen MOSTY 2019. „Byla jsem šťastná za něj, že může ve svém domovském stánku tuto cenu pro organizátory Roman převzít. Je velmi pyšný na to, co jste dokázali a věřím, že se cítil i osobně poctěný. Kvůli těžkému zdravotnímu stavu bylo pro Romana velmi obtížné promluvit pár slov do mikrofonu,“ reagovala na emotivní okamžiky předávání cen dlouholetá partnerka Romana Herinka Zdenka Černá. Během slavnostního večera přesto sálem zazněla slova Romana Herinka „a tím to nekončí, jedeme dál,“ a Roman takto předznamenal, že se šampionát do Ostravy za rok opět vrátí. „Všem dobrým lidem, kteří nám věřili a podpořili naši misi, patří velké díky i kousek této ceny. Byla to velká skládanka, často i rébus, ale jsem hrdý na nás všechny, jak jsme to vše zvládli,“ dodal k významnému ocenění předseda organizačního týmu MS v para hokeji Ostrava 2019 Jiří Šindler. Poděkoval tak nejen úzkému organizačnímu týmu, ale také téměř dvěma stovkám dobrovolníků, kteří na loňském mistrovství pracovali, ale také všem partnerům, kteří projekt MS v para hokeji podpořili.

Organizační tým MS v para hokeji Ostrava 2019

Cenu MOSTY uděluje od roku 2003 Národní rada osob se zdravotním postižením. Ocenění je udělováno jednotlivcům i skupinám za mimořádnou aktivitu nebo čin ve prospěch občanů se zdravotním postižením. Patronkou cen je Livia Klausová.

Sdílejte