Diskuse para hokejistů na festivalu zaujala

Kdo všechno může hrát para hokej, jak moc těžký je trénink para hokejistů i poděkování za zážitky z mistrovství v Ostravě. To vše zaznělo na diskusi para hokejistů v rámci festivalu Život bez bariér, který se uskutečnil na ostravské Černé louce. Za para hokejovou reprezentaci se besedy zúčastnil útočník David Palát a také trenér Jiří Bříza.

„Já začal s para hokejem už před čtrnácti lety. Dvanáct let jsem pak v repre a začátky jsou opravdu hodně těžké. Dokonce jsem po roce stráveném v reprezentačním týmu musel odejít. Abych se pak v lepší kondici, fyzicky i psychicky připravený, mohl vrátit,“ řekl ke svým začátkům v reprezentačním dresu David Palát. Beseda na ostravském výstavišti byla právě na hledání nových talentů do para hokejové reprezentace zaměřená. I díky úspěchům českého národního para hokejového týmu na mistrovství v Ostravě se totiž podařilo k mančaftu přivést dvě možné nové posily. „Kluci už makají na ledě, zatím mají velké odhodlání a chuť se k reprezentaci co nejdříve přidat. My jsme dostali pozvání na prestižní turnaj v Kanadě, který bude na začátku prosince. Už tam bychom chtěli dva nové kluky nějak do zápasů zapojit. Potřebujeme nové hráče, kteří nám pomohou tým udržet ve světové špičce,“ dodal trenér para hokejové reprezentace Jiří Bříza.

Trenér nároďáku pak odpovídal i na otázky spojené s tím, kdo všechno se k para hokejovému týmu může přidat. Fanoušky zajímaly i nejbližší plány reprezentace, ale i další možné turnaje v Ostravě. „Prioritou jsou teď blížící se mistrovství Evropy a samozřejmě paralympiáda v Pekingu, ale prý můžu trochu prozradit, že budeme chtít uspořádat i v Ostravě další para hokejový turnaj,“ naznačil Jiří Bříza.

Pro českou para hokejovou reprezentaci jsou teď ale klíčové další posily. Běží hledání nových talentů a posil pro para repre. Pokud máte ve svém okolí někoho s handicapem, kamarády, někoho v rodině, ozvěte se přímo reprezentačnímu kouči na email: talent@parahockey.cz. Para hokej je tvrdá hra plná silných příběhů. Hrát ho můžou muži i ženy. Para hokej je odrazovým můstkem. K uznání, seberealizaci a třeba i hrdé reprezentaci českého národního týmu.

Sdílejte