Ocenění pro organizátory MS v para hokeji Ostrava 2019

Už potřetí se pod záštinou Moravskoslezského kraje předávaly ceny Rekordy handicapovaných hrdinů. Mezi oceněnými za rok 2019 byl na slavnostním vyhlášení v rámci kategorie  Projekty handicapu i Jiří Šindler - za organizaci MS v para hokeji Ostrava 2019. 

„Moc si ocenění vážíme, mistrovství překonalo očekávání všech. V Ostravě se psala nová historie paralympijského sportu. My už teď společně s Českým svazem ledního hokeje pracujeme na tom, ať se český para hokej dál rozvíjí. Hledáme nové talenty a chceme udržet tým v elitní světové skupině,“ řekl předseda organizačního týmu MS v para hokeji Ostrava 2019 Jiří Šindler.

Aulou Krajského úřadu MSK pak opět znělo hoši děkujem!!! Předání ocenění se totiž zúčastnili nejen zástupci organizačního týmu MS, ale také část české para hokejové reprezentace v čele s trenérem Jiřím Břízou. „Jsou to borci, kteří otevřeli mnohým lidem oči i srdce a díky nim mnozí pochopili, že handikepovaní mají právo na život jako všichni ostatní – sport, zábava, vztahy, vlastní rozhodování ….“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jiří Navrátil. Celému organizačnímu týmu pak za velkou propagaci para sportu poděkovala i Radomíra Vlčková, zastupitelka Moravskoslezského kraje a vedoucí komise Rekordy handicapovaných hrdinů a také náměstek hejtmana Jaroslav Kania, který stál u samého zrodu projektu MS v para hokeji Ostrava 2019.

Kromě pamětního poděkování a knihy si organizátoři MS v para hokeji odnesli také odměnu 5 000 kč. Celá částka putuje na transparentní účet na podporu českého para hokeje.

Text: Zuzana Glacová

Foto: Radim Fryč MSK

Sdílejte