Čeští para hokejisté si z Colours of Ostrava odvezli mistrovské medaile

Měla to být jedna z mnoha besed pro návštěvníky festivalu Colours of Ostrava v rámci Meltingpotu. Ukázalo se ale, že emoce, které vyvolalo jarní Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2019 jsou stále více než živé! Bouřlivé a nezapomenutelné!

Znovu ji okusili nejen hráči a realizační tým české para hokejové reprezentace, ale i stovky návštěvníků Cylinders Gong stage Colours of Ostrava. Už jen přivítání hráčů na pódiu nahánělo husí kůži. „Já komentuju lední hokej 29 let a stejně bych nečekal, že se mi stane v té komentátorské kariéře, profesním životě něco, co mě letos potkalo tady v Ostravě,” řekl při zahájení besedy komentátor České televize Robert Záruba, který celou diskuzi vedl. Poté na pódium pozval téměř celý reprezentační tým české para hokejové reprezentace, šéfa MS v para hokeji Jiřího Šindlera i tvůrce para hokejové hymny Jiřího Krhuta.

Během samotné diskuse padala celá řada zajímavých dotazů ze strany publika. Třeba se hledal klíč k tomu, že právě ostravské mistrovství světa, dalo by se říci v okrajovém sportu u nás, pobláznilo doslova celou republiku a také značnou část sportovní světové veřejnosti. „Bylo příjemné, že ta energie na tom zimáku byla čistá, slušná a fungovalo tam pojítko mezi obecenstvem a výkonem všech hráčů, všech týmů,” poznamenal Jiří Bříza – trenér české para hokejové reprezentace.

Beseda se nesla ale také v odlehčené atmosféře. Když padl dotaz na fyzioterapeuty, zda je jejich práce u týmu specifická, odpověděl pohotově jeden z hráčů – Miroslav Novotný. „Nejvíce je zaměstnává masáž nohou.” A potvrdil tak slova para hokejové hymny Jiřího Krhuta, která se snažila handicap hráčů odlehčit a brát i tak trochu s humorem.

Fanoušci ale nezapomněli v rámci svých dotazů i poděkovat. Hráčům za jejich sílu v životě i na ledě, ale také třeba slavnému komentátorovi Robertovi Zárubovi, že se rozhodl v době vrcholící české hokejové extraligy komentovat právě para hokej.

Na závěr besedy na scéně poděkovali hráčům i zástupci statutárního města Ostravy. Primátor Tomáš Macura i jeho náměstkyně Andrea Hoffmannová předali hráčům i realizačnímu týmu po zásluze pamětní medaile. Kluci sice skončili na MS čtvrtí, ale pro fanoušky byli zlatí. Debaty se zúčastnili i zástupci Moravskoslezského kraje. I těm patří za podporu MS v para hokeji velké díky. Například náměstek hejtmana Jaroslav Kania stál už u zrodu myšlenky uspořádání MS v para hokeji právě v Ostravě.

Následně se už všichni přesunuli na autogramiádu, kde se ještě mohli přímo setkat hráči české para hokejové reprezentace s jejich neuvěřitelnými fanoušky. Ti nejen na ledě, ale tentokrát také na festivalu Colours of Ostrava, vytvořili opět úžasnou atmosféru.

Sdílejte

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin