Čeští para hokejisté si z Colours of Ostrava odvezli mistrovské medaile

Měla to být jedna z mnoha besed pro návštěvníky festivalu Colours of Ostrava v rámci Meltingpotu. Ukázalo se ale, že emoce, které vyvolalo jarní Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2019 jsou stále více než živé! Bouřlivé a nezapomenutelné!

Znovu ji okusili nejen hráči a realizační tým české para hokejové reprezentace, ale i stovky návštěvníků Cylinders Gong stage Colours of Ostrava. Už jen přivítání hráčů na pódiu nahánělo husí kůži. „Já komentuju lední hokej 29 let a stejně bych nečekal, že se mi stane v té komentátorské kariéře, profesním životě něco, co mě letos potkalo tady v Ostravě,” řekl při zahájení besedy komentátor České televize Robert Záruba, který celou diskuzi vedl. Poté na pódium pozval téměř celý reprezentační tým české para hokejové reprezentace, šéfa MS v para hokeji Jiřího Šindlera i tvůrce para hokejové hymny Jiřího Krhuta.

Během samotné diskuse padala celá řada zajímavých dotazů ze strany publika. Třeba se hledal klíč k tomu, že právě ostravské mistrovství světa, dalo by se říci v okrajovém sportu u nás, pobláznilo doslova celou republiku a také značnou část sportovní světové veřejnosti. „Bylo příjemné, že ta energie na tom zimáku byla čistá, slušná a fungovalo tam pojítko mezi obecenstvem a výkonem všech hráčů, všech týmů,” poznamenal Jiří Bříza – trenér české para hokejové reprezentace.

Beseda se nesla ale také v odlehčené atmosféře. Když padl dotaz na fyzioterapeuty, zda je jejich práce u týmu specifická, odpověděl pohotově jeden z hráčů – Miroslav Novotný. „Nejvíce je zaměstnává masáž nohou.” A potvrdil tak slova para hokejové hymny Jiřího Krhuta, která se snažila handicap hráčů odlehčit a brát i tak trochu s humorem.

Fanoušci ale nezapomněli v rámci svých dotazů i poděkovat. Hráčům za jejich sílu v životě i na ledě, ale také třeba slavnému komentátorovi Robertovi Zárubovi, že se rozhodl v době vrcholící české hokejové extraligy komentovat právě para hokej.

Na závěr besedy na scéně poděkovali hráčům i zástupci statutárního města Ostravy. Primátor Tomáš Macura i jeho náměstkyně Andrea Hoffmannová předali hráčům i realizačnímu týmu po zásluze pamětní medaile. Kluci sice skončili na MS čtvrtí, ale pro fanoušky byli zlatí. Debaty se zúčastnili i zástupci Moravskoslezského kraje. I těm patří za podporu MS v para hokeji velké díky. Například náměstek hejtmana Jaroslav Kania stál už u zrodu myšlenky uspořádání MS v para hokeji právě v Ostravě.

Následně se už všichni přesunuli na autogramiádu, kde se ještě mohli přímo setkat hráči české para hokejové reprezentace s jejich neuvěřitelnými fanoušky. Ti nejen na ledě, ale tentokrát také na festivalu Colours of Ostrava, vytvořili opět úžasnou atmosféru.

Sdílejte