Gólová nadílka! Češi nasázeli Koreji 6 gólů a budou hrát v Itálii o zlato

Po základní části mezinárodního parahokejového turnaje ve Varese vyčítali čeští trenéři svým svěřencům nízkou produktivitu. Takhle výtka ale po semifinálovém utkání Česko vs. Jižní Korea už v kabině nezazněla. Češi na ledě jasně dominovali a hlavně dokázali pracně vytvořené šance také hojně proměňovat a semifinálový zápas uzavřeli výsledkem 6:0. V zítřejším finále se odehraje velký česko – slovenský souboj, a to díky výhře Slováků ve druhém semifinálovém klání nad domácí Itálii 4:3 po prodloužení.

Ačkoliv výsledek semifinálového zápasu Česko vs. Jižní Korea vypadá jednoznačně, začátek utkání byl přeci jen opatrný. Gólovou nadílku otevřel až v čase 13:12 Filip Veselý dělovkou do pravé spodní části Lee Jae Woongovy branky. Do kabin tak odcházeli Češi jen s mírným pocitem klidu. Ve druhém dějství už ale česká parahokejová reprezentace šlapala jako dobře promazaný kulomet a korejského brankáře postupně překonali Wágner, Hábl i Palát. „Dneska ten zápas byl úplně jiný a ta včerejší promluva do duše od trenérů asi pomohlo. Jen mě mrzí, že takové výkony a takový styl hry nedokážeme hrát ve všech zápasech,“ hodnotil utkání útočník Zdeněk Hábl.

Za stavu 4:0 nastoupili Češi do závěrečné třetiny evidentně v dobrém rozpoložení. I když nedokázali využít ani třetí početní převahu po vyloučení Choi Kwang Hyounka, převahu na ledě jasně dokazovali tím, že si dokázali udržet kotouč a Korejce téměř nepustili před Sedláčka v bráně. A když se pak prosadili ještě Žižlavský a skóre utkání otevřel i uzavřel další dělovkou téměř do stejného místa Veselý. „Určitě jsme rádi, že se dneska prosadilo tolik hráčů, protože každý potřebujeme sebevědomí. To, že si kluci dali gól a nebyl to jen jeden, tak víme, že tu sílu máme rozloženou ve všech těch lajnách,“ ocenil semifinálový výkon trenér české parahokejové reprezentace Jakub Novotný.

Češi zaslouženě po výhře 6:0 nad Jižní Koreou budou bojovat zítra od 12:10 o zlato s týmem Slovenska. Nicméně speciálně se na tohle československé derby svěřenci trenérů Novotný, Szturc, Bříza chystat nehodlají. „My to neřešíme, proti komu hrajeme. Ze soupeře máme vždy respekt. Speciální přípravu na Slovensko nemáme, ale ukazujeme si to, jak hrajeme my a co chceme ještě zlepšit a chceme, aby to ti kluci v zápasech opravdu dělali,“ uzavřel trenér českého týmu Novotný.

Text: Zuzana Martinčík Glacová
Foto: David Handl

Sdílejte