Juniorská reprezentace veze z Olomouce stříbro

Čtvrtý ročník mezinárodního parahokejového turnaje OLOMOUC CUP zná svého vítěze. Zlato si ze srdce Hané poveze do Itálie klub South Tyrol Eagles, který porazil českou juniorskou parahokejovou reprezentaci v rozhodujícím duelu těsně 3:2. Organizátoři turnaje jsou s letošním ročníkem nadmíru spokojení. Zvýšil se počet zapojených celků a letos poprvé přijelo více týmu ze zahraničí (5), nežli z Česka (3).

V pátek 1. září a v sobotu 2. září se hrály zápasy v rámci dvou základních skupin. V neděli pak turnaj vyvrcholil souboji o umístění. O předposlední místo se utkal polský celek IKS Atak s rakouským národním týmem, kterému se nakonec podařilo Poláky porazit 3:2. Těsnou výhru si odnesli také parahokejisté z Havířova, kteří porazili finské Suomi Paraleijonat 1:0 v zápase o páté místo. Bohužel pro domácí Olomoucké Kohouty, byli seveřané úspěšnější a třetí místo putovalo výsledkem 1:3 do Norska. Těsný a napínavý zápas odehrála Česká juniorská reprezentace proti italským South Tyrol Eagles. Oba týmy nechaly na ledě doslova vše, ale štěstí se zkušenostmi stály tentokrát na straně bojovníků z jihu, kteří se tak díky těsnému vítězství 3:2 stali letošními vítězi olomouckého turnaje. „My jsme ale vlastně vůbec nepomýšleli na žádné umístění. Vyzní to možná zvláštně, ale je nám jedno, že jsme byli druzí, i kdybychom byli poslední, důležité je to nadšení v mladých parahokejistech a parahokejistkách, kteří si užívají každou vteřinu na ledě, fungují jako tým, ve hře, v kabině i po utkáních a to je pro nás trenéry a celý realizační tým ta největší příčka, ta nejvyšší odměna,“ řekl k umístění juniorské parahokejové reprezentace trenér Jakub Novotný. „Český parahokej má rozhodně svou budoucnost a to tým juniorů v Olomouci dokázal,“ dodal Jakub Novotný.

Po celou dobu turnaje prokazovaly všechny týmy neuvěřitelnou bojovnost, která je parasportovcům vlastní, ale nechyběl ani smysl pro fair play a přátelství, což ocenili také organizátoři a jednotlivé realizační týmy. Navíc, zejména podle ohlasů zahraničních týmů byla celá akce kvalitně zorganizovaná a celky projevily zájem o účast také na dalším ročníku olomouckého turnaje.

Konečné pořadí mezinárodního turnaje OLOMOUC CUP 2023:

  1. South Tyrol Eagles (Itálie)
  2. Česká juniorská reprezentace (Česká republika) 
  3. Skien Jacks (Norsko)
  4. SOHO Olomoučtí Kohouti (Česká republika)
  5. Para hokej Havířov (Česká republika)
  6. Suomi Paraleijonat (Finsko)
  7. Para Hockey Austria (Rakousko)
  8. IKS Atak (Polsko) 

Foto: David Handl

Sdílejte