Češi pilují po létě fyzickou kondici. IPH CUP 2023 se blíží!

Necelé tři týdny zbývají do startu elitního světového parahokejového turnaje International Para Hockey Cup 2023 (IPH Cup), který bude hostit od 2. října Ostravar Aréna. Vstupenky jsou v předprodeji už nyní na smsticket.cz. A do Ostravy už se opět těší ti největší světoví hráči: paralympijští vítězové a mistři světa z USA, jejich věční rivalové z Kanady, ale také domácí český tým, který začíná TOP parahokejovým tymům pořádně přitápět pod kotlem. Vše doplní IPH tým, tedy výběr světa, který je složený z hráčů evropských i zámořských týmů.

Hned ze startu sezóny se sešla česká parahokejová reprezentace na dvou společných soustředěních a začala se tak připravovat na blížící se turnaj. „Nastínili jsem si harmonogram celé letošní sezóny, a hlavně jsme chtěli kluky vidět po létě a zjistit, jak jsou na tom fyzicky. Jestli je po medaili z mistrovství světa neopustila motivace a naštěstí neopustila,“ řekl k přípravě české parahokejové reprezentace trenér Jakub Novotný. V současné chvíli trénuje česká reprezentace ve třech takzvaných hubech. Tým je rozdělený do spádových oblastí, tak aby hráče nezatěžovalo dlouhé cestování. Jednotlivé skupiny se připravují pod vedením trenérů Jana Szturce, Jiřího Břízy a Jakuba Novotného. „Budeme se soustředit hlavně na to, abychom se vrátili k té špičkové fyzické kondici a budeme pracovat na individuálních dovednostech. Myslím, že kluci si pamatují, jaké jsme používali taktické záležitosti, tak abychom se posunuli zase o něco blíž k těm nejlepším týmům,“ dodal trenér Novotný.

Nejlepší světový parahokej i fanzóna přímo u ledu

Týdenní světový turnaj IPH CUP 2023 nabízí v pěti hracích dnech deset zápasů. Turnaj odstartuje
2. října od 15:00 zápasem USA s IPH týmem. „Zapojení IPH týmu je výborný nápad. Pro evropské celky, které jsou na vyšší úrovni, ale neposkládají třeba celý mančaft, je to skvělá zkušenost. Ať už to, že se podívají, jak kdo trénuje před turnajem, tak potom ten samotný zápas, jak se v rámci něj postupuje, jak pracuje střídačka, trenéři, tohle je velmi přínosné,“ řekl k účasti IPH týmu trenér české parahokejové reprezentace Jakub Novotný.

Českou parahokejovou reprezentaci povede opět zkušené trenérské trio Bříza, Novotný, Szturc.

Loni se skládal IPH tým z hráčů Slovenska a Norska, letos to budou parahokejisté Itálie a Německa, které povede z lavičky italský kouč Mirko Bianchi. A jak už je v rámci turnaje zvykem, diváci se mohou těšit nejen na samotný parahokej, ale také fanzónu, která bude přímo u ledové plochy. „Fanoušci tak mohou zápas sledovat z úplně jiné perspektivy tak, jako tomu je třeba v NHL. Chystáme do fanzóny spoustu sportovních aktivit, soutěží, ale třeba i DJ show nebo oblíbené talkshow, které budou v přestávkovém programu,“ láká fanoušky šéf IPH CUP 2023 Jiří Šindler. Ve fanzóně se tak třeba mohou diváci těšit na oblíbenou talkshow Bez frází s Karlem Nocarem a jeho hosty ze světa sportu i parasportu. 

International Para Hockey Cup 2023 se letos přesouvá do Ostravar Arény. „Ostrava patří dlouhodobě v rámci celého světa mezi místa, která určují trend světovému parahokeji. Pořádáme tady i rozvojové kempy pro začínající parahokejisty a parahokejistky, turnaje, ale třeba i ParaSport Festival a velmi nás těší, že se světové velmoci do Ostravy každoročně vracejí, aby tady vzájemně změřili své síly,“ dodal Jiří Šindler

International Para Hockey Cup 2023 proběhne za podpory Národní sportovní agentury, Moravskoslezského kraje, Statutárního města Ostravy a partnerů Kaufland a Komerční banka.

Text: Zuzana Martinčík Glacová
Foto: David Handl

Sdílejte