Další nováčci na ledě. Pátý kemp pro začínající para hokejisty bude opět hostit Ostrava

Zatímco para hokejisté v Pekingu si vybírají den zaslouženého volna, Český para hokej neodpočívá. Už ve čtvrtek totiž začne v Ostravě další Mezinárodní rozvojový kemp pro začínající para hokejisty. Přidat se může kdokoliv, kdo má zájem si tento sport vyzkoušet nebo se jen podívat, co vše první seznámení s para hokejem obnáší.

Od prvního sklouznutí, po práci s pukem nebo video rozbor a společné zážitky s para hokejovými nováčky i trenéry. To vše zažijí nováčci na Mezinárodním para hokejovém rozvojovém kempu. V pořadí už pátý se uskuteční opět v ostravské RT Torax Areně od 10. do 13. března. Pro ty mají organizátoři připravené k zapůjčení veškeré nutné vybavení. Kemp povede zkušený reprezentační trenér Jiří Bříza. „Je to pro nás nosná půda, aby ti nováčci přišli, dostali sáňky, první informace a my se jim můžeme plně věnovat,“ řekl Bříza. Dodal, že nejsou důležité dřívější zkušenosti s jakýmkoliv para sportem, ale chuť získat nové zážitky. „Na kempech získají naši nováčci tu první jiskru, chceme, aby je to oslovilo a našli tak cestu k těm kamarádům v šatně, a jak se budou dál rozvíjet, to už je na nich, to se uvidí,“ řekl trenér Jiří Bříza.

Na blížícím se kempu budou poprvé i někteří ligoví trenéři. Organizátoři tak chtějí podpořit rozvoj para hokeje nejen v Ostravě, ale ve všech hokejových, ligových městech u nás. „My máme obrovskou radost, že je o kempy stále větší zájem a víme, že tady vznikají nová přátelství. Ti hráči spolu zůstávají v kontaktu a vzájemně se dál motivují, což je úžasné,“ řekla za organizátory Mezinárodních para hokejových kempů Irena Šašková. Na kemp se už přihlásilo šestnáct začínajících para hokejistů, dva nováčci přijdou z ligové Olomouce. Termín pro tento turnus je tak už naplněn. „Kdo by chtěl, tak se ale určitě může přijít k ledu podívat, zjistit, o čem takový kemp vůbec je a my ho moc rádi uvidíme na dalším turnusu,“ dodala Irena Šašková.

Zájemci mohou sledovat veškeré novinky o kempech na stránkách parahockey.cz nebo se rovnou spojit s organizačním týmem na saskova@parahockey.cz

Tento projekt je spolufinancován vládami České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska prostřednictvím Visegrádských grantů z Mezinárodního visegrádského fondu. Posláním fondu je rozvíjet myšlenky udržitelné regionální spolupráce ve Střední Evropě.

Text: Zuzana Glacová
Foto: Český para hokej

Sdílejte