Nikdy se nevzdáváme! Navzdory těžké době stihli začínající para hokejisté v závěru roku dva rozvojové kempy

Dostat se na ledovou plochu je v letošním roce pro amatérské hráče téměř nemožný úkol. Přesto Český para hokej stihl uspořádat pro nové, začínající nebo i mírně pokročilé hráče na konci tohoto roku hned dva rozvojové kempy. A to dokonce pod vedením zkušených trenérů české para hokejové reprezentace. Oba kempy proběhly na ledě v Ostravě Porubě a byl o ně ze strany nováčků velký zájem! Para hokej si vyzkoušely na dvě desítky hráčů. 

Nejmladšímu hráči, který letos poprvé vyzkoušel para hokejové sáně bylo teprve osm let. Led takzvaně ochutnali ale i šedesátníci. Para hokej nezná limity. Jen obrovské nadšení a odhodlání. „Musím po druhém kempu říct, že je tady mezi klukama neskutečná energie. Není to jen o té dřině na ledě, tréninku a para hokejové teorii, ale i o tom, že se navzájem ti chlapi hecují, nic si nedarují zadarmo a je jedno, kolik jim je let. Posouvají se takhle dál. Nejen na ledě, ale i v životě,“ zhodnotil průběh obou kempů trenér Jiří Bříza. „Je to fakt šíleně náročné pro nás. Ale vlastně jen proto, že jsme letos skoro netrénovali. Super, že se dostaneme na led aspoň na kempu. Je tady neuvěřitelná parta lidí,“ řekl Aleš Němec, začínající para hokejista, který se letos zúčastnil obou rozvojových kempů a zároveň mezi hráče vnesl i pořádně svěží vítr svým neotřelým vzhledem, humorem i dárky, které na závěrečném letošním kempu předal všem hráčům i trenérům. 

Originální dárky rozdával na závěr posledního letošního kempu Aleš Němec

Velký pokrok i po dvou intenzivních kempech

Přípravných kempů se mohou zúčastnit jak para hokejisté, kteří hrají třeba tuzemskou ligu, tak i úplní nováčci. Vzájemně se tak motivují a předávají si své zkušenosti. A to se odráží i v posunu jednotlivých hráčů. „Na závěr našeho posledního letošního kempu jsme si dali zápas a bylo neskutečné, jak hráči, kteří měli na začátku kempu problém se vůbec odrážet, tak v závěru si dokázali i přihrát nebo vystřelit,“ reagoval trenér Jiří Bříza. Zároveň také dodal, že pokud situace dovolí, chtěl by se s novými para hokejisty setkat hned v úvodu roku 2021. „Ani jsme se ještě neloučili a chlapi se ptali, kdy budeme makat znova, takové nadšení mě těší,“ dodal Jiří Bříza

Aktuální termíny dalších rozvojových kempů s dostatečným předstihem oznámíme na našem webu.

Text: Zuzana Glacová

Sdílejte

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin