Mistrovství světa v para hokeji 2019 je tady!

V sobotu startuje mistrovství světa v para hokeji 2019! Hostí jej Ostrava, třetí největší město České republiky, dějiště šampionátu z roku 2009. Domácí reprezentace věří v mohutnou diváckou podporu, favority jsou zámořské týmy.

Loni paralympijské hry, letos mistrovství světa v Ostravě, v České republice. Sezona para hokejistů má jasný vrchol. Osm nejlepších světových celků se sjelo do třetího největšího města Česka, aby během jednoho týden bojovaly o post toho nejlepšího a cenné kovy.

Mistrovství světa v para hokeji 2019 začíná v sobotu 27. dubna. Nový světový šampion bude znám rovněž v sobotu, ale 4. května. Na zlato si brousí zuby tradičně zámořské týmy Kanady a USA, ale své do boje chtějí říct i Jihokorejci a snad i Norové. Česká reprezentace chce využít domácího prostředí a objektivně lze říci, že žádný z osmi účastníků není bez šance.

Medaile a trofej pro nejlepší týmy. Trofej pro mistry světa v para hokeji 2019 váží přes 5 kg. Medaile mají rozměr 10×10,5 cm, váží 250 g.

 

Šampionát v Ostravě je pojat velkoryse. Vždyť stačí vzpomenout, že mistrovství světa v para hokeji se zde konalo už v roce 2009 a město má zkušenosti i z šampionátů v ledním hokeji z let 2004 a 2015.

Všech osm účastníků hraje ve dvou skupinách jednokolově každý s každým. Na základě tabulek pak bude určen pavouk play off.

Česko je tradičně velkou hokejovou zemí. Lední hokej je národním sportem Čechů číslo 1. Není tak s podivem, že zájem je i o para verzi hokeje a že jej podporují i ty největší hvězdy a legendy tohoto sportu. Stačí jen zmínit, že ambasadorem MS v para hokeji 2019 v Ostravě je bývalý brankář, olympijský vítěz 1998, dvojnásobný vítěz Stanley Cupu a dost možná nejlepší hokejový gólman všech dob Dominik Hašek.

 

Vstupenky? Online i na pokladnách

Denní vstupenky na MS v para hokeji Ostrava 2019 jsou k dostání buď online v síti smsticket. Současně budou samozřejmě v prodeji také na pokladnách OSTRAVAR ARÉNY. Pokladny se otevírají vždy jednu hodinu před prvním zápasem daného hracího dne. Vstupné je dobrovolné, avšak minimální výše vstupného na jeden hrací den je 50 Kč. Děti do výšky 140 cm, senioři nad 65 let a vozíčkáři s průkazem ZTP/P (vozíčkáři včetně 1 osoby doprovodu) mají vstup zdarma. Více ZDE

Sdílejte